Yurt Dışı Üniversitelerinde Okumak İçin Gerekli Belge Tercümeleri Nelerdir?

Yurt Dışı Üniversitelerinde Okumak İçin Gerekli Belge Tercümeleri Nelerdir?

MAR 09, 2019Yönetici Tarafından yayınlandı.

Eğitim için artık sadece yurt içi üniversiteleri bulunmuyor. Farklı ülkelerde bulunan üniversitelere başvuru yaparken mutlaka ince elenip sık dokunuyor. Ama en önemli belirleyici noktalardan biri dil oluyor. Yeterli düzeyde İngilizce bilginiz olduğunda seçeneğiniz fazla olabiliyor. Hem fiyatlar konusunda hem de istenen gerekli belgeler konusunda üniversiteler arasında farkla bulunsa dahi çoğunda istenebilecek ortak belgeler var. İlk olarak; yurt dışı üniversitelerine lisans yada yüksek lisans amaçlı başvuru tarihlerini kaçırmadan çevirisi hatasız yapılan belgelerle başvurunuzu gerçekleştirmelisiniz. Göndereceğiniz belgeyi, İngilizce yeminli tercüman ile düzenlemeniz başvurunun geri dönme olasılığını çoğu kez engelleyecektir. İngilizce çoğu kez yurt dışı üniversiteleri için yapılacak başvurularda ve gerekli evrak hazırlanmasında anahtar dil olsa dahi, farklı dillerde de çeviri yapmak durumunda kalabileceğinizi unutmamalısınız.

Yurt dışı üniversite seçimini yaptınız ve gerekli başvurunuz kabul edildiyse lisans yada yüksek lisans eğitim seçeneklerine göre farklı evraklar istenebiliyor. Lisans için yurt dışı üniversite eğitiminde; Orijinal lise transkripti, lise mezuniyet belgesi, referans mektupları, TOEFL ve SAT skorları, kendinizi ve kariyer amaçlarınızı anlatan bir yazı, banka referans mektubu isteniyor. Elbette bu belgeleri istenen dil için çeviri yaptırmanız gerekiyor. Yüksek lisan eğitiminde ise; Uluslar arası öğrenci başvuru formu ve başvuru ücretini yatırdığınızı gösteren belge, orijinal üniversite transkripti, üniversite mezuniyet belgesi, referans mektupları, CV ( eğitim ve iş tecrübesi),  TOEFL ve GMAT skorları belge olarak çevirisinin yapılması gerekiyor. En iyi tercüme büroları ile çalışmanız halinde tüm belgeler için geri dönmeyecek biçimde ve noter onaylı olarak çevirilere ulaşabilirsiniz.

Yurt dışı üniversitelerinde okumaya karar verdiğinizde; başvuru aşaması,evrakların hazırlanması aşaması, pasaport ve vişe işlemleri gibi aşamalarda tercüme bürosu ihtiyacınız mutlaka olacaktır. Eğer iyi ve bu konuda uzman yeminli tercüme büroları ile çalışırsanız hem başvurunuz hem okula kabul edilmeniz hızlı biçimde sonuçlanabilir. Yaptıracağınız yeminli İngilizce tercüme ile noter onayı alıp bir anlamda kendiniz de güvence altına hazırlanacak evraklar için almış olursunuz. Yurt dışı üniversite hayalinizi hızlı biçimde gerçekleştirme olanağını uzman tercümanların yardımı ile kolayca elde edebilirsiniz.


Etiketler: En iyi tercüme büroları, yeminli İngilizce tercüme

Benzer Gönderiler

Yukarı Çık