Yabancıların Tercihi Antalya

Yabancıların Tercihi Antalya

ŞUB 18, 2019Yönetici Tarafından yayınlandı.

Tarihi zenginlikleri ve doğal güzellikleri ile ülkemize gelen yabancı sayısı giderek artıyor. Ancak özellikle son 15 - 20 yıllık dönem içerisinde sadece ziyaret amaçlı değil, yerleşerek yaşamlarını burada geçirmek için de yabancılar geliyor. Özellikle Ege ve Akdeniz sahil şeridinde azımsanmayacak ölçüde Alman, İngiliz yada Avrupalı yabancı yerleşiminin olduğuna şahit oluyoruz. Bu bölgelerden mülk edinerek yaşamlarını burada sürdürmek isteyen insanların sayı artıyor. Antalya, onların en çok tercih ettiği illerin başında geliyor. Yabancılara mülk satışında getirilen kolaylıklar bu durumda etkili olurken, onlar ile Türkçe konuşan ülkemiz vatandaşlarının arasındaki iletişimde dil sorunu görülebiliyor. İngilizce yada Almanca gibi diller onların en çok kullandıkları arasında yer alıyor. Antalya tercüme bürosu ziyaretleri ile, ülkemize yerleşmiş yabancılar Türkçe doldurulması gereken ve resmi makamlara ulaştırılacak belge konusunda destek alabiliyorlar.

Antalya, yerleşen yabancı ziyaretçiler ile çok daha renkli ve uluslar arası bir kent haline geldi. Tarihi zenginlikleri, doğal güzellikleri, deniz ve güneşi ile cazibe merkezi haline gelmiş olan turizm kentimiz Antalya, yabancı ziyaretçilerin yaşamak için kalmak isteyeceği bir yer haline geldi. Zaten bir turizm kenti olması nedeni ile farklı dil bilen insan nüfusunun fazlalığı da onların dil konusunda yaşayabilecekleri sıkıntıları belli oranda ortadan kaldırıyor. Esnaf ile, resmi kurumlarla sözlü iletişim noktasında tercüme bürosu Antalya ziyaretine dahi gerek kalmadan işlerini halledebiliyorlar. O kadar ki artık yabancıların; ticarette, yerel yönetimde, yaşamın her alanında faal biçimde yer aldığını Antalya kentinde çok rahat görebiliyorsunuz.

Her ne kadar iyi derecede bir iletişim kurarak faal olsalar da yabancıların, Türk makamlarına belli zamanlarda bazı belgeleri teslim etmesi yasal sorumluluğudur. Bu aşamada doldurması gereken form, teslim etmesi gereken belgeler olabiliyor. Ayrıca Türk makamlarından alacakları belgeleri de kendi ülkelerine göndermeleri gerekebiliyor. Bu gibi durumlarda uzman Antalya tercüme büroları ile iletişime geçerek çalışma yürütmelerinde yarar var. Hata içermemesi gereken bu tarz evrakları hazırlarken, uzman tercüman desteği ile Türkçe’ye çevrilmesi  veya Türkçe’den kendi diline çevrilmesi gereken belgeleri terminolojiye uygun biçimde hata içermeyecek biçimde sorunsuzca teslim etmekte zorlanmayacaklardır.

 


Etiketler: Antalya tercüme bürosu, tercüme bürosu Antalya, Antalya tercüme

Benzer Gönderiler

Yukarı Çık