Turizm Sektöründe Rusçanın Yeri ve Önemi

Turizm Sektöründe Rusçanın Yeri ve Önemi

MAR 06, 2019Yönetici Tarafından yayınlandı.

Son yıllarda Türkiye’nin turizm gelirlerinin artmasında önemli bir katkıyı Rus turistler veriyor. Özellikle Antalya bölgesinde her sene daha fazla sayıda Rus turist geldiğini görebiliyorsunuz. Soğuk iklimi olan Rusya’nın sıcak denizlere Akdeniz ve Ege ile açıldığını turizm alanında görebiliyorsunuz. Hatta uzun süreli olarak ülkemize yerleşen yada oldukça uzun dönem ülkemizde yaşamını devam ettiren Ruslar da bulunuyor. Dünyada da oldukça yaygın biçimde kullanılan Rusça için en doğru iletişim sorununu tercümanlar ortadan kaldırıyor. Ülkemizin Ruslar için tercih edilen bir ülke olduğu gözle görülebilir ve onların dil sorununu ortadan kaldırmaya çalışan Rusça tercüman ihtiyacının da arttığı söylenebilir. Pasaport işlemlerinden günlük hayata değin yaşanan Rusça dil sorunlarını çözmek için tercüme bürolarına gidildiğinde, uzman desteği kısa sürede sağlanıyor.

Son yıllarda zaman zaman dalgalı biçimde siyasi ilişkilerimiz olsa da kuzey komşumuz Rusya, ülkemiz turizm gelirlerine önemli derecede katkı veriyor. Sosyalist rejim sonrasında Rus vatandaşları, tatil noktası olarak ülkemizi belirledi ve artarak daha fazla turisti ülkemiz ağırlıyor. Rusya’ya göre daha sıcak olan iklimi, deniz ve kumsalı yanında tarihi zenginlikleri de Rus turistlerin ülkemize gelmesinde önemli etken oldu. Özellikle tatil bölgelerinde Rusça Türkçe çeviri yaptırmak isteyenlerin oranında yaz ayları ile artış görülüyor. Rus dili bu bölgelerde oldukça fazla kullanılmaya başladı. Antalya gibi lüks ve büyük otellerin bulunduğu yerlerde, Rusça bilen personellerin istihdam edildiğini görebiliyoruz. Hem ülkemizin hem kendi ülkelerinin istediği bazı evraklar yanında, ülkemizde Rus turistlerin vekalet yada sözleşme gibi işlemleri için bu ihtiyaç ortaya çıkıyor. İzmir, İstanbul, Ankara, Antalya gibi merkezler yanında Rusça tercüme için hizmet veren birçok uzman tercüman ile çalışan yeminli tercüme ofisleri bulunuyor.

Artan talep karşısında rekabet oluştuğundan, Rusça tercüme fiyatları noktasında düşüş yaşansa bile işi uzmanına teslim etmek için iyi araştırma yapmalısınız. Özellikle resmi belgelerde hata yapma lüksünüz olmadığından noter onaylı yeminli tercüme büroları ile çalışarak kendinizi garantiye almaya çalışın. Fiyat noktasında belki bir parça fazla yük alsanız bile, evraklarınızın doğru ve hatasız çevirisiyle zaman ve prestij elde edersiniz.


Etiketler: Rusça Türkçe çeviri, Rusça tercüme fiyatları, Rusça tercüman

Benzer Gönderiler

Yukarı Çık