TEZ ÇEVİRİLERİ

TEZ ÇEVİRİLERİ

OCA 10, 2019Yönetici Tarafından yayınlandı.

Üniversite mezuniyetinin yaklaşmasıyla tedirgin olan insanlar genellikle o serbest hayatın sona ereceğinden ve iş hayatına girmek zorunda kalacakları için biraz dertlidirler. Ancak son yakındır ve çoğunlukla lisans bölümlerinin de tez yazılarak bitirilmesi mecburidir. Bu yüzden okulun son yılında vakitlerini sınavlardan çok yazacakları teze ayırırlar. Bazı bölümlerde tez İngilizce ya da istenilen farklı bir dilde yazılması gerektiği için yeterli yabancı dil eğitimini alamamış öğrenciler bu konuda beceriksiz kalmaktadırlar. Bu yüzden önce tezi kendi dillerinde akademik bir yapıda hazırlarlar ardından tez çevirisi için İngilizcesi iyi bir arkadaşından yardım alırlar. Tabii bu işlem yazılan metnin üslubuna ve karakterine yetmeyecektir. Çünkü günlük dilden çok uzak bir yazıma sahiptir. Matbu tercümelere giren bu çeviri işini en doğru ve kabul edilebilir biçimde hazırlamak için gerçek çevirmenlerden yardım alınması gerekir.

 Her dilde çeviri hizmeti verebilen büyük tercümanlık ofislerinde, tez ve benzeri yazımları halledebilecek çevirmenler bulunmaktadır. Çeviriyi hem uzman bir şekilde yaptırabilir hem de editör elinden geçirilerek daha güvenceli bir şekilde sunuma hazır etmiş olursunuz. Siz araştırmayı ve belgelemeyi ne kadar emek vererek yapmış olsanız da grameri ve biçemi doğru kullanılmayan bir tez yazımına maalesef çöp gözüyle bakılmaktadır o sebepten çevirileri alanında kendisini göstermiş kişilere yaptırmak gereklidir. 

Edebiyat bölümünün öğrencileri tez yazımı için okulda yeterince çalışmadılarsa Osmanlıca konusunda çok bocalayacaklardır. Bu yüzden Osmanlıca çeviri yaptırmak için Tarih bölümünden ya da Hukuktan bir arkadaşını işin içine karıştırabilirler ya da el birliğiyle kendi bölümdaşları ile çeviri yapmaya çalışırlar. Bu muhtemelen komik ya da başarısız bir sonuç verecektir. Akademik çalışmanın sunulacağı jüriler ya da danışmanlar, basit hataları gördükleri zaman sizi zorlamaya başlayabilirler. O sebepten çeviriyi dilde uzman kişilere yaptırmanız önemlidir.

Çeviririz şirketi, içinde Osmanlıca’nın da bulunduğu 44 farklı dilin çevirisini yapabilen tercümanlarla birlikte çalışmaktadır. Tez çevirilerinizin güvenli ve hızlı uzmanlar tarafından yapılmasını isterseniz sizlere daima destek sağlayacaktır. Yüz yüze görüşmeyle de yaptırabileceğiz çeviriler, dilerseniz yazı dosyanızı E-mail olarak gönderdiğinizde de yapılabilir.


Etiketler: tez çevirisi, Her dilde çeviri,Osmanlıca çeviri

Benzer Gönderiler

Yukarı Çık