Tercüme Bürosu Açmak

Tercüme Bürosu Açmak

ŞUB 14, 2019Yönetici Tarafından yayınlandı.

Büyümekte olan bir ülke ekonomisine sahibiz. Bu durumun oluşmasında daha fazla firmanın ticaretini uluslar arası düzeye yansıtmasının etkisi var. Aynı zamanda turizm gelirlerimiz de, artan turist sayısı ile doğru orantılı olarak artış gösteriyor. Yabancı yatırımcının ilgisi de bunu gösteriyor. Ülkemiz sınırları içerisinde yaşayan, farklı ülkelerle iletişim halinde olan kişi yada kurum sayısı artış gösteriyor. Ayrıca özellikle komşu ülkelerimizde yaşanan gelişmelere bağlı olarak daha çok göç alıyoruz ve artık sokaklarımızda farklı dillerin kullanıldığını daha çok görebiliyoruz. Özellikle kişisel iletişimler yanında resmi işlerde, farklı dil kullanıcılarına hizmet amaçlı tercüme bürosu daha fazla aranır hale geldi. Doğru ve hatasız biçimde tercüme hizmeti veren bu büroları açmak konusunda daha fazla insan hevesli hale geldi ve iş kurma hayali kurmaya başladı.

Aslında tercüme bürosu açmak için, diğer iş yeri açılışlarında olduğu gibi Ticaret Kanununa tabi olan kurallar çerçevesinde bir şirket açmak yeterli olacaktır. Yasal süreci tamamlayarak, vergi mükellefi olan ve iş yeri açma amaçlı belgelerle vergi dairelerine başvurmak yeterli oluyor. Yatırımcı olarak herhangi bir yerden, tercüme bürosu açmak istiyorum diye bir belge almanız gerekmeyecek. Açılış işlemini tamamlamanız için, serbest meslek kazanç defteri almanız ve notere onaylatmak gerekiyor. En aşama burada karşınıza geliyor. Bünyenizde istihdam edeceğiniz çalışanlarınızı; tercümanlık bölümlerinden mezun olmuş kişilerden seçmeniz şart. Bu kişilerin, farklı dillerde çeviri yetenekleri olduğunu gösteren diploma sahipleri olması gerekiyor. Farklı biçimde çeviri hizmeti vermeye çalışan tercüme bürolarının başarıyı yakalaması, yapmış olduğu tercümelerin kabul görme olasılığı yoktur. Özellikle açmış olduğunuz büro ile; yeminli tercümanlık hizmeti verme hedefiniz varsa; akademik olarak yüksek okul mezunu olmanız, diploma ve büro açma belgeleri ile birlikte bir notere giderek yeminli bir tutanak imzalamanız şarttır. Tercüme bürosu açarak başarılı olmayı düşünüyorsanız, farklı diller için bütün ihtiyaçları karşılayabilecek sayıda personel istihdam etmelisiniz.

Elbette açacağınız tercüme bürosu ile kendi işinizin patronu olup prestijli bir iş sahibi olursunuz. Ancak dışarıdan görüldüğü kadar yüksek kazançlar elde edemeyebilirsiniz. Kira,iş yeri vergileri ve maliyetler ile alacağınız çeviri işi sayısını iyi analiz ederek tercüme bürosuna yönelmelisiniz.


Etiketler: tercüme bürosu 

Benzer Gönderiler

Yukarı Çık