Tercüme Büroları Ve Hizmetlerine Dair Merak Edilenler

Tercüme Büroları Ve Hizmetlerine Dair Merak Edilenler

MAR 25, 2020Yönetici Tarafından yayınlandı.

Tercüme işlemleri, hayatın her alanında gereksinim duyulan ve profesyonel kişiler tarafından verilmesi gereken önemli hizmetlerdir. Yanlış tercümeler, para, prestij, zaman ve güven kaybı gibi telafi edilemez sonuçlar doğurabilir. Bu sonuçlarla karşılaşmamak için güvenilir ve deneyimli tercüme büroları ile çalışılmalıdır.

  Tercüme Büroları ve Hizmetlerine Dair Merak Edilenler

  Tercüme büroları; eğitim, iş ve sosyal yaşamda dil çevirilerine ihtiyaç duyan herkesin önemli bir ihtiyacına cevap veren bürolardır. Birçok alanda tercüme hizmeti sunan tercüme bürosu, uzmanlık alanlarına göre değişebilmekle birlikte birçok alanda tercüme hizmeti sunulmaktadır. Tercüme bürolarında, dil alanında eğitim ve sertifikalara sahip uzman kişiler, mütercim ile yeminli tercümanlar faaliyet göstermektedir. Tercüme büroları, müşterilerinin her zaman kendilerine ihtiyaç duyabileceğini göz önüne alarak günümüzde internet üzerinden ulaşılabilir olup, 7/24 hizmet sunmaktadırlar.

  İnternet siteleri incelenerek tercüme bürosu hakkında, hizmetleri, müşteri yorumları, tercüme dilleri ve iletişim bilgilerine ilişkin detaylı bilgiler edinilebilmektedir. Bazı tercüme büroları, referanslar, duyurular, şubeler ve tercüme başvuru formu sekmelerine de sitelerinde yer vermektedir. En kısa zamanda istenilen bilgilerin öğrenilmesi bu şekilde mümkündür. Siteler üzerinden online fiyat teklifi verme işlemleri de gerçekleştirilebilmektedir. Kişisel tercihe bağlı olarak randevu alınarak iş görüşmesi için yüz yüze görüşme de yapılabilir.

  Noter onaylı ve tasdik gerektiren her türlü yeminli tercüme, apostil tasdikli tercüme işlemleri de hızlı bir şekilde bu bürolar sayesinde yapılabilmektedir. Hatta hızlı kurye hizmeti ile belgelerin elinize en kısa sürede ulaşması da sağlanabilmektedir.

  Tercüme Bürolarında Aranılan Özellikler

  Tercüme bürolarında metin, çeşitli doküman, yazı ve sözleşmelerin akademik ve iş hayatı anlamında en doğru şekilde çevirileri yapılmaktadır. Bunun için güvenilir ve deneyimli, uzman bir kadroya sahip tercüme büroları ile çalışılması önerilmektedir. ISO 9001 kalite standartlarını uygulayan, deneyim sahibi donanımlı profesyonel yeminli tercümanlarla çalışan ve müşteri memnuniyetini en üst düzeyde tutan bir tercüme bürosu çeviri sektöründe geniş bir müşteri portföyü kazanabilmektedir. Kaliteli ve doğru bir dil çeviri hizmetin verilmesi ise bir tercüme bürosunda en başta aranılan özelliklerdendir.

  Tasdik Gerektirmeden Tercüme Hizmeti

  Resmi makamlara, mahkemeler gibi sunulacak belgeler de ilave tasdik gerektirmemesi açısından, yeminli tercüman onaylı ve Türkiye’nin resmi yetkili tek federasyonu olan ULÇEF onaylı tercümeler de tercüme büroları tarafından sunulan hizmetler arasındadır.

  Tercüme Yapılan Alanlar

  Çağımızda, tercüme büroları, ihtiyaç duyulan tüm sektörlerde hizmet vermektedir. En çok tercüme yapılan alanlar ise genel olarak dış ticaret, ithalat, ihracat, denizcilik, mühendislik, gümrük, hukuk, mimarlık, sözleşmeler, telekomünikasyon, moda, giyim, bilişim, web tasarım, reklamcılık, eğitim, ekonomi, siyaset, matbu tercüme (diploma, apostil, kimlik, sağlık raporu, ikametgah, ehliyet vb.), tıp, eczacılık, sosyal bilimler, madencilik, çevre, savunma sanayi, bankacılık, enerji, patent alanlarıdır.

  Tercüme Hizmeti Verilen Diller

  Saygın yerel ve global şirketler, eğitim kurumları ve daha birçok sektörden kurumsal firmalarla çalışan tercüme büroları, uluslararası kalite belgeleri ile hizmetlerine ihtiyaç duyulan tüm dillerde hizmet vermektedirler. En çok hizmet verilen diller; İngilizce, Almanca, Arapça, Rusça, İspanyolca, Fransızca, Portekizce, İtalyanca, Çince, Japonca, Türkçe, Bulgarca, Azerice, Danca, Ermenice, Endonezce, Farsça, Fince, Gürcüce, Hintçe, İbranice, İsveççe, Flemenkçe, Kazakça, Kırgızca, Korece, Macarca, Makedonca, Noveçce, Osmanlıca, Sırpça, Hırvatça, Boşnakça, Slovence, Ukraynaca, Yunancadır.


Etiketler: tercüme, tercüme bürosu, çeviri, noter onaylı tercüme

Benzer Gönderiler

Yukarı Çık