Genel Sorular

Çevirilerinizi, istemiş olduğunuz e-posta adresine online olarak gönderebiliyoruz. Dilerseniz başka iletişim kanalları ile de acil durumlarda gönderme imkanımız bulunmaktadır. Asıl amacımız, işinizin sağlıklı yürümesine yardımcı olmaktır.

Yaptıracağınız çeviriniz ile alakalı ekstra istediğiniz bilgi notunuz var ise, Proje Teklif Platformu kısmından ya da direkt olarak ceviri@ceviririz.com e-posta adresimiz üzerinden bizlere 7/24 ulaşabilirsiniz. Ayrıca, tercüme ile alakalı göndermek istediğiniz ek tercüme taleplerinizi ve terminoloji dosyalarını da bizlere e-posta yolu ile yollayabilirsiniz.

Hizmetinizin aksamaması için derhal müşteri hizmetlerimize ceviri@ceviririz.com adlı e-posta adresi üzerinden bizlere bilgi vermek suretiyle, dosyalarınızı gönderebilirsiniz.

Çevirisini yaptırmak istediğiniz dil çiftleri sitemizde yok ise, direkt olarak müşteri hizmetlerimize ceviri@ceviririz.com adlı e-posta adresi üzerinden bizlere dil çiftini belirtmek suretiyle, dosyalarınızı gönderebilirsiniz.

Tercüme yapılması için müşteriler tarafından gönderilmekte olan dosyalar, özel bir şifrelemeye tabi tutulur ve hiçbir şekilde üçüncü taraf ya da şahıslarla paylaşılmamaktadır. Dosyalarınız sistemimiz tarafından güvenli şifreleme sistemi ile korunmakta olup, sadece işinizin gönderildiği ya da gönderileceği tercümanla paylaşılmaktadır.

Ödemelerinizi banka havalesi/EFT veya PayTR üzerinden kredi kartınızla yapabilirsiniz.

Web sitemiz uluslar arası 128 bit SSL şifreleme sistemi ile korunmakta olup, bilgileriniz hiçbir şekilde web sitemiz ya da PayTR tarafından kayıt altına alınmamaktadır. Hiçbir kurum, üçüncü şahıs veya taraf tarafından görüntülenemez.

Faturanız, tercüme işinizin bitirilip ücretinin alınmasına müteakip 1 hafta içerisinde, belirttiğiniz ya da belirteceğiniz adrese, istemiş olduğunuz fatura bilgileri doğrultusunda düzenlenerek kargo ile gönderilecektir. Fatura işlemlerinde, tercüme ücretlerine %18 KDV uygulanmaktadır.

Firma hesap bilgilerimiz şu şekildedir. Lütfen Havale ya da EFT yaparken, konu bölümüne yaptırdığınız işin dil çiftini, ismini veya sipariş numaranızı yazmayı unutmayınız.

FİRMA HESAP BİLGİLERİ :

(www.ceviririz.com Web Sitesi Sahibi Sevinç Birsen Ersözlü -Vera Tercüme ve Dil Hizmetleri adına)

  • Banka: AKBANK
  • Hesap Sahibi : Sevinç Birsen Ersözlü - Vera Tercüme ve Dil Hizmetleri
  • IBAN: TR76 0004 6000 3588 8000 2601 83

Nasıl Çalışır?

Çevirisinin yapılması istenilen, desteklenen formattaki dosyalar, sisteme yüklenir. Bilgiler doldurulur ve karakter hesabı yapıldıktan sonra ortaya çıkan meblağın ödemesi yapılır. Daha sonrasında, tercüme işinize özgü yetkin bir tercümanın ataması yapılır. Teslimat planlanan teslim tarihinde e-posta adresinize ya da belirttiğiniz yazışma adresine gönderilir. Detaylı bilgi için, müşteri hizmetleri ile irtibata geçebilirisiniz.

Müşterilerimize sorunsuz hizmet verebilmek adına, sürekli olarak sistem güncellemeleri yapmaktayız. Teknik olarak, karakter sayımını olumsuz kılacak grafik, tablo içeren veya çözünürlük durumunun iyi olmadığı içeriği bozuk ya da dosya türü desteklenmeyen evraklar olabilir. Bu durumlarda da, sistemin hesaplamasının yanı sıra müşteri hizmetlerimize durum bilgisi geçilerek gerekli düzeltmeler ve dosya ile ilgili güncellemeler yapılması sağlanacaktır.

Word, Excel, PDF, Txt, Power Point, Fotoğraf, Zengin Metin Belgeleri (rtf) uzantılı dosyalarınızı yükleyip fiyat teklifi alabilirsiniz. 1.000 karakter üzerinden hesaplama yapan sistem, olası bozuk tablo içerikleri, resimler, okunaklı olmayan yazı karakterleri, iyi çözünürlükte olmayan dosyalar olması durumunda doğru hesaplama yapamayabilir. Dolayısıyla, bu tür dosyalarınız için direkt olarak mail adresimize mail atarak fiyat teklifi almanız önemle rica olunur. Günün her saatinde bizlere dosyalarınızı gönderebilirsiniz.

Diğer Sorular

Sözlü tercümesi istenilen dil grubuna ve istenilen bölgeye göre değişiklik arz etmekle beraber, bir gün önceden talebin bildirilmesi durumunda, istenilen şehir, bölge, yöre için sözlü tercüman talebinizi yerine getirebiliyoruz. Bunun için, direkt olarak talebinizi yazılı bir şekilde, ceviri@ceviririz.com e-posta adresi üzerinden bizlere gönderebilirsiniz.

Tercüme edilecek dosyanız, mücbir bir sebepten ötürü, herhangi bir şekilde yetişmeyecek gibi olması durumunda, derhal müşteri hizmetleri tarafından, tarafınıza 1 saat önceden bilgi verilir. Herhangi bir zarara ya da talebe maruz kalınmaması adına önlem alabileniz için, müşteri hizmetleri sizi bilgilendirmek suretiyle kalan işi tamamlatıp size teslim eder. Böyle bir durumda, müşteriye işin başlamasından bitirilmesine kadar ki sürede bilgi akışı sağlanır.

Tercümenin kalitesinden memnun kalmadığınızda, ya da çeviride bir hata olduğuna kanaat getirdiğinizde, direkt olarak müşteri hizmetleri ile irtibata geçerek, tercümenin kalitesi ya da hata nedeni ile alakalı bilgilendirmede bulunmak suretiyle e-posta yollayabilir ve çevirinizin tekrar gözden geçirilmesini talep edebilirsiniz. Dosya boyutuna göre, 24 saat ile 48 saat içerisinde tercümeniz yeniden revize edilmiş halde size gönderilecektir.

Tercüme dosyasını gönderdikten hemen sonra ilk yirmi dakika içinde, müşteri hizmetleri tarafından değerlendirme yapılarak, işinize uygun tercüman ataması işlemi yapılır. İlk yirmi dakikadan sonra yapılan iptal talepleri dikkate alınmayacak olup, iptal talebi yapılması durumunda, ücret iadesi yapılmayacaktır. İşiniz bittikten sonra teslimat gerçekleştirilecektir. Bunun nedeni ise, o anda tercümanın hizmet alımı için faal duruma geçmiş olması nedeniyle diğer işleri alamayacağı için onun adına bir hak kaybı doğurmaması adına böyle bir uygulamaya gidilmektedir.

Yukarı Çık