Rusya’da Çalışmak

Rusya’da Çalışmak

ŞUB 16, 2019Yönetici Tarafından yayınlandı.

Ülkemiz dış ticaretinin önemli bir kısmı, komşumuz olan ülkelerle yapılıyor. Turizm de ise önemli oranda ziyaretçi yine komşu ülkelerimizden geliyor. Bu komşularımız arasında bulunan dünyanın önemli ekonomik gücü olarak görülen Rusya başı çekiyor. Kuzey komşumuz ile artan bir ticaret ve turizm ilişkimiz var. Özellikle Türk inşaat firmaları, Rusya’nın inşaat sektöründe önemli işlere imza atıyor. İnşaat sektöründe birçok insan çalışmak için Rusya’ya giderken hazırladıkları, pasaport yada elçilik için gerekli evrakları için Rusca tercüme ihtiyacı duyuyor.

Ülkemizden Rusya Federasyonu’na çalışma maksadı ile gitmek isteyenlere 90 gün süreli Rusya Çalışma Vizesi veriliyor. Rusya’ya çalışma amaçlı giderken Rusya Çalışma Vizesine başvurusu yapmanız, bunun için de çalışma yürüteceğiniz firmanın Rusya Federasyonu Göçmen Bürosu tarafından düzenlenen davetiyi adınıza çıkarması gerekiyor. Vize işlemini Rusya Büyükelçilikleri aracılığı ile yapacağınız zaman Rusca Türkçe tercüme desteğini almanız ile işleriniz bir hayli kolaylaştırır. Çalışmak için Rusya’yı seçiyorsanız kurallara uygun biçimde evraklarınızı düzenlemek durumundasınız bu aşamada çeviri hizmeti almanızda yarar olacaktır. Uzmanlığınıza bağlı olarak 3 ay olan vizeniz daha uzun verilebiliyor. Rusya Federasyonu, Rusya çalışma vizesi-Rusya işçi vizesi kalış süreli 3 ay tek girişten - 3 yıl çok girişe kadar farklı zaman dilimlerinde alınan davet süreleri kadar kalış ve resmi çalışma iznini verebiliyor. Bu nedenle çalışama amaçlı gideceğiniz firmanın başvurusu önem taşıyor. Hazırlanacak belgeleri hiç Rusca bilmediğinizi düşünürsek hazırlamanız zor olur ve Rusca tercüman desteğine başvurmanız hem kaçınılmaz olur hem de oraya gidebilmek için gerekliliktir. Üstelik bu belgeleri yeminli tercüman bürolarına aracılığı yaparak hatalı olma olasılığını da sıfıra indirmelisiniz.

Rusya çalışma vizesi başvuruları; İstanbul, Antalya ve Trabzon Rusya Başkonsolosluğuna ve Rusya Büyükelçiliği’ne yapılıyor. Hazırlayacağınız başvuru evrakları Rusca ve bilginiz yoksa destek almadan bu evrakları doldurmanız zor. Sıradan Rusca bildiğini iddia eden kişilerle belgeleri doldurduğunuzda başvurunuz geri dönebilir. Bu nedenle Rusya çalışma hedefini gerçekleştirmek istiyorsanız uzman tercümanlarla çalışma yürütmeli ve Rusca tercüme bürosu arayışına geçmelisiniz. Üstelik Rusya çalışma başvurunuz sırasında sizden ek belgeler istenebileceğini veya yüz yüze görüşmeye çağırabileceklerini aklınızda tutmalısınız.

 


Etiketler:  Rusca Türkçe

Benzer Gönderiler

Yukarı Çık