Rekabetçi Dünyada Ticaret, Sözleşmeler ve İngilizce

Rekabetçi Dünyada Ticaret, Sözleşmeler ve İngilizce

MAR 06, 2019Yönetici Tarafından yayınlandı.

Dünya dili olarak kabul gören İngilizce; sanattan spora, turizmden ticarete kadar her alanda en çok kullanılan dil olarak biliniyor. İnsanların etkileşiminde oldukça yaygın olan İngilizce, uluslararası ticaretin ve yapılan sözleşmelerinde ortak dili oluyor. Her ne kadar ikili ticaret ilişkilerinde ülke ana dilleri ile görüşmeler yürütülse dahi, olabilecek anlaşmazlıkların önüne geçebilmek amacıyla olası mahkeme süreçleri göz önüne alınarak İngilizce sözleşme hazırlanıyor. Bu nedenle, ülkemizin dış ticarete atılmaya hazırlanan her firmanın tercüman İngilizce seçeneğini dikkate alması gerekiyor. İlişkide olduğunuz yani ticaret yapacağınız ülke Rusya, Çin, Hindistan gibi ülkeler dahi olsa İngilizce çeviri ve sözleşme işlerini yürütebilecek düzeyde uzman olan bir tercümana her zaman ihtiyaç duyacaklardır.

Artan ihracatımız, daha fazla firmamızın rekabetçi dünya ticaretine alışmaya başladığını gösteriyor. Hemen her sektörün ihracata belli oranda katkı sağladığını görebiliyoruz. Özellikle yapılacak olan ticaret için kullanılan dil önem taşıyor ve İngilizce çoğu kez başarılı bir adım atabilmeniz için yeterli olabiliyor. Elbette Rusya ile ticaret yapacaksanız Rusça, Çin ile ticaret yapacaksanız Çince önemlidir. Ancak ticaretinizi gerçekleştireceğiniz firma yada işletmelerle yapacağınız sözleşmeleri, dünya ticaretinin kuralları gereği İngilizce hazırlamakta yarar var. Çünkü oluşabilecek herhangi bir olumsuzlukta uluslararası mahkemelerde de bu sözleşmelerin İngilizce bir kopyasını sizden isteyebilirler. Bu nedenle, hem iletişim kurarken hem de yasal süreçte İngilizce çeviri yapma ihtiyacı duyabilirsiniz. Yapacağınız dönemsel işlerde İngilizce çeviri fiyatları için bir maliyet ayırmak yerine, firma bünyenizde bir İngilizce tercüman istihdamına yönelmeniz daha karlı ve ekonomik sonuçlar elde etmenizi sağlayabilir.

Türk firmalarının dış ticarette başarı elde etmesinde, tercüman ile ortak çalışmalar yürütmesinin de payı bulunuyor. Dünya dili olan İngilizce diline hakim personelleri ile daha iyi iletişim kurma olanağını elde ederken, yapılan sözleşmelerde de hukuksal anlamda sıkıntı yaşanmaması için uzmanından destek alıyorlar. Özellikle bu anlamda profesyonel tercüme işi yapan uzman tercüme ofisleri ile ortak çalışma yürütenler, rekabetçi dünya ticaretinde öne dahi geçebiliyorlar. Bu sayede dünya piyasasında hem işleri daha hızlı gelişiyor hem de önemli oranda prestij kazanabiliyorlar.


Etiketler: tercüman İngilizce , İngilizce çeviri fiyatları, profesyonel tercüme

Benzer Gönderiler

Yukarı Çık