Proz.com ve Tercüme Potansiyeli

Proz.com ve Tercüme Potansiyeli

NİS 01, 2019Yönetici Tarafından yayınlandı.

Bir tercümanın meslekte deneyim elde etmesi zamanla olur. Yapacağı çeviriler ile her geçen gün daha yeni tecrübeleri yakalama şansı elde eder. Tabi henüz yeni mesleğe atıldığında da iş bulmak konusunda sorunlar yaşayabilir. Bu sorunu ortadan kaldırabilecek ve tüm dünya yüzeyine ulaşma olanağı veren bir internet sitesi olarak proz.com adresi var. Serbest çevirmenlik yapıyorsanız kısa bir üyelik tamamlaması sonrasında çeviri işi olanlara teklif vererek yeni işler alabiliyorsunuz. Bir çok serbest çevirmen, dünya üzerinden online İngilizce çeviri için yeni iş olanakları yakalamasına fırsat veren site üzerinde farklı diller yönelik taleplere de cevap verme olanağınız var. Tercümanların dünya pazarına açılması açısından proz.com sitesi önemli bir misyonu üstleniyor.

Serbest çevirmen olarak çalışmaya karar verenlere, Proz.com sitesi son derece yardımcı oluyor ve yeni işler almasına destek veriyor. Site üzerinde; çevirmenler, çeviri şirketleri, çeviri gereksinimi olanlar bir araya geliyor. Sadece iş için olmasa bile bu alanda çalışma yürütecek iseniz site üzerinde  kullanılabilecek araçlar bile var. Mesleğini icra ederek gelir elde etme peşinde olan tercümanlar; müşteri  ağlarını büyütüyor, işlerini genişletme olanağı yakalıyor ve mesleki açıdan daha keyif alabilecekleri çalışmaları gerçekleştirebiliyor. Her ne kadar merkezi Amerika’da olan proz.com daha çok çeviri İngilizce işlerindeki fazlalığı ile bilinse dahi; Arjantin ve Ukrayna büroları gibi bürolar aracılıyla çeviri İspanyolca ve çeviri Rusça işlerinde de giderek artan bir potansiyele sahip hale geldi. Site sayesinde taşeron tercüme firmaları ve servis sağlayıcıları firmalarla iletişime geçtiğinizde hiçbir tarafın komisyon veya ücret alınmadan iş yapma olanağı oluyor. Gideren artan sayıda tercüme firması ve serbest çevirmen ile proz.com büyümesini sürdürüyor. Ülkemizde serbest çevirmenlik yapanlar da bu pazarda bir an evvel yer alarak iş yapma kapasitesini, tecrübesini artırabilir.

İnternet hem yeni tercümanlık mesleğini atılacak olanlara, hem de serbest çevirmen olarak çalışmayı sürdürmek isteyenlere olanaklar veriyor. Proz.com sitesi aracılığı ile çeviri online alanına girip yeni müşterilere ulaşabilirler. Hemen her dilde çevirmenlik hizmeti vermek için dünyanın her yerindeki insanlara ulaşma ve iş alma olanağını elde edebilirler.

 


Etiketler: İngilizce çeviri , çeviri online

Benzer Gönderiler

Yukarı Çık