POLİÇE ÇEVİRİSİ VE İZMİR

POLİÇE ÇEVİRİSİ VE İZMİR

OCA 27, 2019Yönetici Tarafından yayınlandı.

Poliçe, sahip olduğumuz ve maddi değeri olan varlıkları, eşyaları güvence altına alan, sigorta şirketleri ile karşılıklı anlaşmaya dayalı belgedir. İzmir’deki sigorta şirketlerinde de yabancı kişiler ve tercümesinin kullanılacağı durumlar hasebiyle poliçe çevirisi işlemi yapan şahsiyet ve kurumlar işbirliği içinde çalışmaktadırlar.

  Poliçeler, eskiden yazılı bir kağıt üzerinde hazırlanan sigorta sözleşmeleriyken günümüzde teknolojinin hızla ilerlemesiyle birlikte internet üzerinden online olarak bilgilerin hazır formlara doldurulmasıyla hızlı bir şekilde yapılmaktadır. Bu yeni nesil sistem yardımıyla güvenli bir biçimde kasko ve trafik sigortası gibi araç sigortalarının yanı sıra özel sağlık sigortası da yaptırılabilmektedir. Güvence altına almak istediğiniz her şeyi tüm sigorta şirketlerinde sigortalanmak istenen mal, eşya ya da teminat altına alınmak istenen, sağlık, hayat gibi kişisel değerlere dair yanlışsız ve eksiksiz bilgilerin sigorta şirketine ulaştırılmasıyla birlikte sigortalanma süreci, poliçenin işleme sokulmasıyla başlamış oluyor. 

  Çevirisi yapılması poliçenin başka bir ülke sınırlarında yaşanabilecek ya da ülkede yaşayan yabancı uyruklu kişiler için sigortayı garanti altına alma açısından gereklidir. Örneğin aracın başına gelebilecek olumsuzlukların giderilmesini sağlamak amacıyla kasko poliçesi yaptırmak gereklidir çünkü olabilecek herhangi bir kaza vakasında, karşı tarafın ve üçüncü şahısların görebileceği zararların karşılanması için de zorunlu trafik sigortası yaptırılması gerekmektedir. Sigortayı çevirme işleminin de öneminden ötürü sigorta işlemleriyle birlikte bir tercüme şirketiyle çalışmak bir ihtiyaçtır. İzmir çeviri şirketleri de bölge sınırları içinde faaliyet yürüten sigorta şirketleriyle birlikte entegre bir şekilde çalışmaktadır. Sigortacılık tercümelerini kapsayan Konut sigorta çevirisi, deprem sigortası tercümesi, araç sigortası poliçe tercümesi, araba sigorta poliçe çevirisi, kasko tercümesi, zorunlu trafik sigortası çevirisi, hayat sigortası tercümesi, sağlık sigortası çevirisi gibi poliçe tercümelerini eğer İzmir’de yaptırmak istiyorsanız uluslararası hizmet veren şirketlerde yaptırmanız gerekir. İzmir noter onaylı yeminli tercümanlar çalıştıkların çeviri kurumlarında sigorta belgeleri çevirileri de yapabildikleri için, tercüme işlemlerinizi bu tür şirketler de güvenle yaptırabilirsiniz.  Özellikle sağlığınızı güvence altına alan özel sağlık sigortası, gerek hafif gerek önemli hastalık durumlarında, büyük bir güvence oluşturmaktadır. Bunun dışında evinizi, işyerinizi deprem gibi doğal afetlere karşı koruyan zorunlu deprem sigortası yani DASK olarak da anılan poliçe türünü tercüme ettirmeniz de size çok fayda sağlayacaktır.


Etiketler: poliçe çevirisi, trafik sigortası ,poliçe çevirisi

Benzer Gönderiler

Yukarı Çık