PLASTİK CERRAHİDE ÇEVİRİ

PLASTİK CERRAHİDE ÇEVİRİ

OCA 15, 2019Yönetici Tarafından yayınlandı.

Tıbbın önemli bir kolu olan estetik, günümüzde bir bağımlılık haline gelmiştir. Normal şartlarda bir kaza ya da doğuştan bir hasardan ötürü yaptırılan bu operasyon türü maliyetinin düşmesi ve toplum baskısının değişimi ile çok rağbet görmeye başlamıştır. İnsanlar seyahatten ziyade artık ülkelere ziyaretlerini estetik yaptırmak için gerçekleştirmektedirler. Estetik alanında kendisini göstermiş ülkelere giden yabancılar, işlerini halletmek için bir çevirmeni aracı etmektedirler. Plastik cerrahide çeviri yapan birisini bulabilmek turistler için kolay değildir o sebepten hastaneler ya da estetik tedavi hizmetini veren kurumlar kendi bünyelerinde tercümanlar bulundurmaktadırlar.

Kozmetik cerrahinin en yaygın olduğu ülke günümüzde Güney Kore’dir. Toplumunda %70 oranla estetikli insan sayısı, dünya üzerindeki diğer ülkelerle kıyaslandığında Kore’yi zirveye yerleşmektedir. En fazla çene, çift gözkapağı, göz büyütme, burun ve yanak operasyonları yaptıran Koreliler bunun ülke çapında bir bağımlılık olduğunu dile getirmektedirler. Öyle ki bazı ailelerin, çocuklarını estetik ameliyat ile ödüllendirdikleri bilinmektedir.

Güney Kore’de estetiğin bu kadar ilgi görmesiyle teknoloji yatırımları da bu alanda fazlalaşmıştır. Gelişmiş tıp hizmeti sunan şirketler plastik cerrahi için ayrıca hastaneler kurma yoluna girmişlerdir. Yabancı ülkelerde ismi duyulmaya başlandığından beri çok yükselen bu sektöre çevirmenler atanmaktadır. Örneğin Güney Kore’de ismini duyuran Enes Kaya özel bir estetik hastanesinde Korece çevirmen olarak çalışmaktadır. Hem bizim ülkemizden hem de diğer ülkelerden –özellikle Malezya, Filipin, Çin ve Arap ülkeleri- çok fazla insan Güney Kore’de gidip estetik ameliyat olmaktadırlar. Bu sebepten bu ülkelerden gelen kişilerin hastanelere dertlerini anlatabilmeleri, ne istediklerini doğru ifade edebilmeleri için onlara hem Korece hem de kendi dillerini bilen kişilerin tercümanlık yapmasına ihtiyaçları vardır. Eğer siz de bu dili biliyorsanız, ülkedeki hastane ve estetik hizmeti veren kurumlarda iş bulabilirsiniz, başvurularınızda bu sektörü de değerlendirmenizi öneririz.


Etiketler: Plastik cerrahide çeviri,Korece çevirmen,Korece

Benzer Gönderiler

Yukarı Çık