MENAJERLİK ŞİRKETLERİ

MENAJERLİK ŞİRKETLERİ

OCA 18, 2019Yönetici Tarafından yayınlandı.

Bugünlerde ünlü olmak isteyen hemen hemen herkes, sosyal medya sayesinde çok hızlı bir şekilde amacına ulaşabilmektedir. Çok kısa sürede parlayan kişilerin gündemden düşmesi de bir o kadar hızlı olmaktadır. Bu kişilerin sağlıklı bir ünlü kariyerine sahip olabilmeleri için menajerlik şirketleri devreye girmektedir.

  Basit video paylaşım uygulamaları sayesinde akıllı telefonu olan birçok kişi eğlenmek maksadıyla bir takım klipler çekiyor ve bunları herkesin görebileceği platformlarda paylaşıyorlar. Beğenilen, ilginç bulunan ya da gülünç gelen her çeşit video birden trend olabiliyor böylece. Görüyoruz ki ülkemizde her yaştan gizli cevherler varmış(!) Ne kadar şöhret olmaya istekli insanımız varsa da hepsini aynı derecede ayakta tutamıyoruz. Ancak yetenekli ve azimli olan kişiler menajerlik şirketleriyle çalıştıkları zaman, medyada ciddi bir yükselişi ve devamlılığı yakalayabiliyorlar. Bu sebepten hayatını ünlü biri olarak geçirmek isteyen kişiler kendilerini genellikle onlara menajerlik yapabilecek cast ajanslarında buluyorlar. Ancak menajerlik hizmeti veren bütün kurumlar güvenilir değildir. Özellikle küçük şehirlerde bulunan ve sağlam referansları olmayan şirketler maalesef aldatıcı olabilir. Bizim ülkemizde yaşayan yabancı uyruklu kişiler bu şirketlerin tuzağına düşebilmektedir. Örneğin İzmir, güzel büyük şehirlerimizden birisidir ve bolca cast ajansına da ev sahipliği yapmaktadır. Ancak ana şubesi İstanbul olmayan bir menajerlik ajansının diğer şehirlere şube açarak işe başlaması çok güvenilir bir şirket olduğunu göstermez. Ülkemizin herhangi bir şehrinin merkezinde resmi bir ajansları yoksa mesela yalnızca Foça konumlu ismi hiç duyulmamış bir şirketse temkinli davranmakta fayda vardır.

  İzmir’de bir ajansa kaydolacaksanız öncelikle sizden ücret talep ettiklerinde dolandırılma ihtimaliniz olduğunu bilmelisiniz. Çok güzel, büyük ve kalabalık bir şehir olması İzmir’in güvenli olduğu manasına gelmediği gibi bütün menajerlik şirketlerine de bu şekilde yaklaşmak doğru olmayacaktır.  Öncelikle bir yabancıysanız ve ünlü olmak istiyorsanız başvurduğunuz şirketin size dil desteği sağlaması gerekir. İzmir’de çevirmenlik yapan kişileri, bir proje görüşmesi olduğunda size eşlik etmesi için görevlendirmesi gerekir. Tercümanın ücretini ajans kendisi karşılar, sizden sadece yaptığınız projelerin anlaşma şartlarında bulunan komisyonu alacaktır, eğer sizden para talebinde bulunurlarsa şüphelenmeniz gerekir.

 


Etiketler: İzmir’de çevirmenlik,menajerlik şirketleri,Foça

Benzer Gönderiler

Yukarı Çık