MATBU EVRAKLARIN RUSÇA TERCÜMELERİ

MATBU EVRAKLARIN RUSÇA TERCÜMELERİ

OCA 06, 2019Yönetici Tarafından yayınlandı.

Pasaport, evlilik, vekaletname gibi evrakların başka ülkelerde kullanılabilmesi gerekli dillere çevrilmesi ile mümkün olmaktadır, bu alandaki işlemlere de matbu tercümeler ismi verilmektedir. Matbu evrakların tercüme işlemlerindeki artış da son yıllarda oldukça fazlalaşmıştır. Bunun sebeplerinden ilki iletişim ağlarının gelişmesi, dünyanın artık daha hızlı interaktif bir güce sahip olmasıdır. İnsanlar hızlıca bağlantı kurabildiklerinden dolayı ve şimdilerde de çok az bütçeyle bile seyahat edebildikleri için ülkeleri dışındaki insanlarla etkileşimleri süratle artmıştır. Bu da evlilik gibi münasebetlerin yaygınlaşmasını sağlamıştır.  Örneğin son 10 yılda 140 bin Türk erkeği evlenerek Rusya topraklarına yerleşmiştir. Matbu evrakların Rusça tercümeleri de bu evlilik durumları için zaruri olmaktadır.

  Seçili bir gruba yapılan anketler sonucunda ilk olarak internet ortamında kurdukları irtibatlar sayesinde bir ilişki başlangıcı olması, ikinci olarak da yurtdışına iş için gittiklerinde yerli halkla yaşanan ilişkilerin ardından evlilik kararına gelmeleridir. Uluslararası evliliklerde tercih edilen ülkenin yaşam şartlarına ayak uydurabilmelerinin başında resmi gereklilikleri tamamlamaları gelmektedir ki o ülkede ikamet edip, toplumsal ayrıcalıklardan yararlanabilsinler.

 Nüfus cüzdanı, pasaport, evlilik cüzdanları ve benzeri belgelerin geçerli sayılabilmesi için eksiksiz ve sorunsuz bir tercüme ile çevrilmesi gereklidir. Matbu çeviri işlemleri gelecekte yabancı ülke sınırları içinde herhangi bir sorun çıkmaması, insanların mağdur olmaması için tam yapılmalıdır. Çeviri yapılırken de tercümanlık hizmetini sağlayacak olan kurumun güvenilirliği çok önemlidir. Özellikle de Rusça gibi yeğin bir dilin çevirmenliği için akademik bir eğitim ve yerinde tecrübe edilmiş uygulamalara sahip kişilerle çalışılması şarttır.

Dil çevirisinde profesyonelliğin ön planda tutulduğu, güven politikasının çiğnenmediği bir ilişki kurulmalı ve bununla birlikte nitelikli tercüme hizmetinin verilmesi zorunludur.

  Rus dilini en yüksek seviyede resmi düzeylerce yazabilen ve konuşabilen diplomalı tercümanlarla birlikte çalıştığımız Çeviririz’de, prosedürlere uygun bir çalışma yöntemi belirleyip kaliteli bir hizmet garantisi vermekteyiz.

Kurumuzda, istenilen matbu belgelerin Rusça çeviri işlemleri yapılırken dikkat edilmesi gereken bütün kurallar titizlikle uygulanır. Çünkü yabancı bir ülkenin devlet dairelerinde vatandaşlarımızın önlerine çıkacak engellerin en başından yaşanmaması için elimizden gelenin en iyisini yapma gayretini gösteriyoruz. 


Etiketler: Rusça çeviri,Matbu evrakların Rusça tercümeleri ,Matbu çeviri

Benzer Gönderiler

Yukarı Çık