Kapadokya’ya Japon Turistlerin Fazla İlgi Göstermelerinin Nedenleri

Kapadokya’ya Japon Turistlerin Fazla İlgi Göstermelerinin Nedenleri

ŞUB 21, 2019Yönetici Tarafından yayınlandı.

Ülkemiz tarihi ve doğal güzellikleri ile her geçen gün turizm gelirlerini artırıyor. Özellikle bazı bölgelerimiz tarihten gelen yapısı ve eşsiz doğal güzellikleri ile dünya tarafından çok daha iyi biçimde tanınarak UNESCO tarafından koruma altına dahi alınıyor. Bu bölgelerden biri de, yıllardır ülke turizm gelirlerimize önemli katkılarda bulunan Kapadokya Bölgesi’dir. Özellikle bu bölgeye Japonya’dan gelen misafir sayısı, gelen tüm turist sayısı içerisinde önemli bir orana sahiptir. Bölgeyi tercih ediş sebepleri farklılık gösterebilen Japon turistler ile birlikte çeşitli evrak çevirileri için Japonca tercüme ihtiyaçları olabilmektedir.

Eşsiz bir doğa güzelliği, dünyanın hiç bir yerinde göremeyeceğiniz bir coğrafi yapı Kapadokya ziyaretinde sizi karşılayacaktır. Ülkemizin orta noktasında bulunan bölgemiz; hem ilk çağlardan başlayan tarihi zengin kalıntılara sahiptir, hem dünyanın hiç bir yerinde göremeyeceğiniz peri bacası olarak bilinen coğrafi güzelliklere sahiptir. Ayrıca Hacı Bektaşi Veli gibi önemli bir derviş ve sufinin yaşadığı ve türbesinin olduğu yerler, ayrı bir ziyaretçi kitlesini bölgeye çekilmesinde etkili oluyor. Japon turistlerin, bölgeye gerçekleştirdikleri ziyaretler için tüm bu faktörler etkili oluyor. Ayrıca Japon ziyaretçilerin oldukça sevdiği Kapadokya için tüm dünyada gönüllü elçi olduklarını söylersek pek yanlış olmaz. Yıl içerisinde 500 bin altına düşmeyen bir Japon ziyaretçi bölgeye geliyor. Hatta bazı yıllarda bu rakamın 3 milyonu bulduğu olmuş. Japonca tercüman gereksinimi bölgeye Japon ziyaretçi getiren turistler için de, bölge otelleri için de oldukça fazla oluyor. Bazı araştırmacılar; Japon halkının farklı ülkelere yaptığı ziyaretlerde, bölgenin orta noktasına ziyaret yapmadan eksik kalan bir ziyaret yaptıklarını düşündüklerini ifade ediyor. Bu nedenle de ülkemizin orta noktasının en güzel bölgesi Kapadokya ziyaretlerinin fazla olduğu tezinde bulunuyor.

Japonca çeviri gereksinimi, gelen turist sayısının fazlalığı nedeniyle Kapadokya’da oldukça fazla oluyor. Pasaport yada resmi makamlara verilecek evrak çevirilerinde uzman yeminli tercüme büroları ile çalışma yürütüldüğünde çeviride hata olasılığı ortadan kaldırılıyor. Nerede ise Kapadokya Bölgesi ile özdeşleşen Japon turistler;dünyada bölgenin gönüllü elçisi olurken, onların sayesinde her geçen gün daha fazla ziyaretçi Uzakdoğu ülkelerinden ülkemize geliyor. Bu ülkeler arasında son yıllarda Güney Kore dikkat çekiyor.

 


Etiketler: Japonca çeviri, Japonca tercüman

Benzer Gönderiler

Yukarı Çık