İzmir ve Çevre İllerdeki İhracat Firmalarının Ülkemiz Tercüme Sektörüne Katkıları

İzmir ve Çevre İllerdeki İhracat Firmalarının Ülkemiz Tercüme Sektörüne Katkıları

MAR 29, 2019Yönetici Tarafından yayınlandı.

İhracat ithalat firmaları, her zaman farklı dil kullanan kişiler ile iletişim kurmak zorunda kalırlar. Bu nedenle bünyelerinde farklı dile hakimiyeti olan tercümanları istihdam ettiklerinde daha verimli çalışmalar yürütebilirler. Bu firmalar bu sebeple, tercüme sektörüne her zaman istihdam konusunda önemli katkılar sağlar. Artan ticaret hacmine bağlı olarak daha çok istihdam olanağı yakalanır. Özellikle Türkiye’nin önemli gümrük kapılarından biri olmayı çoğu kez başaran İzmir, bu tarz firmaların fazla olmasından dolayı tercüme sektörüne önemli katkılar vermiştir. Yeni mezun adaylar için her dönem İzmir çeviri büroları iş ilanları arasında uygun bir seçeneğe rastlamak mümkündür. Dönem dönem bu ihtiyaçta artış yada azalma görülse de Ege Bölgesi yakın illerindeki ihracatçı firmalarında gümrük olarak çıkış kapısı ve limanı olan İzmir, tercüme sektörüne katkısı sürekliliğe sahip bir kentimizdir.

Ülke ihracatının önemli bir bölümü Ege Bölgesi üzerinden yapıldığı gibi, bu firmaların gümrük kapısı olarak İzmir Limanı kullanılıyor. Lojistik açısından önemli avantajlar sağlayan kent genelinde, birçok ihracatçı firmanın depo yada bürosunu görebilirsiniz. Dünyada daha fazla ülkeye ihracat kapısı açmayı başaran firmalar, o ülkelerin firmaları ile iletişim kurarken daha çok İngilizce dili tercih ediliyor. Bu firmaların da tercüme alanında İngilizce tercüman İzmir ihtiyacı olsa dahi; Arapça, Rusça, Çince gibi dillerde de tercüman ihtiyacı olabilmektedir. İhracatçı firmaların diğer ülke firmaları ile iletişim kurarken de, gümrük işlemleri sırasında da uzman çeviri işine ihtiyacı oluyor. Güvenilir ve geri dönmesi mümkün olmayan evrak çevirilerinde uzman İzmir yeminli tercüme büroları ile çalışma yürütenler oldukça rahat ediyorlar.

Artan ihracat potansiyelimiz ile birlikte İzmir ve çevre illerde bulunan ihracat yapmakta olan firmaların da tercüme ihtiyaçları artış gösteriyor. Bu durum tercüme sektöründe de daha fazla tercümanın İzmir çeviri büroları iş başvurusu yapabileceği anlamına geliyor. Hatta pek çok ihracatçı firmanın kendi bünyesinde çeviri işlerini sürdürmesi için tercüman istihdamına yönelebildiğini belirtmekte yarar var. Tercüme hacmi bu ihracatçı firma sayısındaki artışa paralel olarak İzmir kentinde artış gösteriyor. İzmir, tercüme sektöründe de bölgenin en büyüğü olmayı başarıyor.


Etiketler: İngilizce tercüman İzmir, İzmir çeviri büroları iş başvurusu, İzmir çeviri büroları iş ilanları

Benzer Gönderiler

Yukarı Çık