İZMİR ORGANİZASYON TERCÜMANLIĞI

İZMİR ORGANİZASYON TERCÜMANLIĞI

OCA 27, 2019Yönetici Tarafından yayınlandı.

  Küreselleşmeyi hedefleyen yerli firmaların ve Türkiye'de çeşitli çalışmalar yapmayı planlayan yabancı yatırımcıların ihtiyaçları olan proje faaliyetlerini özel organize şirketleri düzenlemektedir. Bu organizasyon şirketleri uluslararası projelerin bağlantı kanalı oldukları için muhakkak tercümanlarla birlikte çalışmaktadırlar. Organizasyon tercümanlığı birlikte çalıştığı tarafın çıkarları doğrultusunda iletişimi sağlayan aynı zamanda danışmanlık hizmeti veren bir iştir.  Uluslararası işlerde yurtdışının piyasa ve genel durum araştırmalarını ilişki kurduğu firmalarla, şirketlerle görüşme hizmetini vererek, karşı taraftaki misafirleri ağırlama ve toplantıları organize etme görevini yerine getirmekle mükelleftir.

  Önemli görüşmeler, dev projeler yapılacağı zaman hiçbir teknik aksaklık söz konusu olamaz. Simultane çeviri sistemi kullanılan organizasyonlarda ve bayi toplantısı, seminer, konferans, sempozyum, parti, düğün, eğlence etkinliklerinde veya açılış, tanıtım törenlerinde gerek duyulan tüm ses sistemi, ses ekipmanları, görsel içerik  sunum araçları ve destek ünitelerinin teminini organizasyon firması yapar. Tercümanın gerekleri olan elektronik sistemleri, kabini mutlaka firma hazırlar. Etkinlik sırasında hoparlör, amfi, mikser, basın mikseri, güç mikseri gibi ses ekipmanlarının montaj aşamasında gerekli olan ayak, asma aparatı gibi destek ürünleri de organizasyon firması tercümanın kaliteli bir iş ortaya koyması için eksiksiz sağlamalıdır.
  İzmir’de çeviri hizmeti veren organizasyon firmaları, yurtiçi teşvik programları, kongre, seminer, konferans, toplantı, organizasyon çalışmalarında müşterileri için onların bir alanları, bölümleri gibi ihtimam vererek, yaratıcı, kaliteli, teknolojinin tüm değişim ve gelişimlerini günü gününe takip edip kullanarak şirketlerin ya da iş adamlarının yabancı dil hizmetinin yanında tüm ihtiyaç ve taleplerini de karşılamaya çalışır. Bu tür organizasyon firmaları İzmir’de Karşıyaka, Urla, Konak ve Bornova tercüme faaliyetleri veren çeviri şirketleriyle ortaklaşa çalışmaktadırlar. Çünkü etkinlik merkezi Ege bölgesiyse genellikle İzmir konumlu organizasyonlar yapılır ve o bölgedeki yerel firmalar ile iş ortaklığına girilmesi daha cazip olmaktadır.

 Amacı kaliteli, samimi ve güvenilir bir anlayışla milletlerarası bir bağ kurulmasında ev sahipliği yapmaksa organizasyon şirketinin, en çok önem vermesi gereken yerde tercüman bulunmaktadır. Çünkü köprü görevini üstlenen tercüman ne kadar iyi hizmet verebilirse, kazanılan imajlar da aynı doğrultuda olumlu olacaktır.  


Etiketler: Organizasyon tercümanlığı, İzmir’de çeviri , Bornova tercüme

Benzer Gönderiler

Yukarı Çık