İzmir Limanları ve İthalat İhracat Dengesi

İzmir Limanları ve İthalat İhracat Dengesi

MAR 29, 2019Yönetici Tarafından yayınlandı.

Tarih boyunca ticaretin gelişmesi için önemli noktaların başında limanlar geldi ve Anadolu’nun Ege Denizi ve çevresindeki ülkelere açılması için İzmir Limanı çok değerli oldu. Bu değeri bugün de koruyan İzmir, ülkemizin ithalat ihracat dengesini korumak adına önemli faaliyetlerin yürütüldüğü yer ve liman olmaktadır. Ülkemizden gerçekleşen ithalat ve ihracatın önemli bir miktarı İzmir limanları üzerinden gerçekleşiyor. Buna bağlı olarak bu firmaların gümrük yada farklı ülke firmaları ile gerekli belge çevirileri için Karşıyaka tercüme ofisleri yada Alsancak tercüme ofisleri oldukça yoğun bir iş yükü ile karşı karşıya kalıyor. İzmir ve İzmir limanlarında ithalat ihracat işleri ile uğraşmakta olan firmalar, gerçekleştirdikleri işlemler sırasında uzman tercüme büroları sayesinde oldukça rahat ediyor.

Son yıllarda ülkemizde artan ithalat ve ihracat oranlarına şahit oluyoruz. Ulaşım noktası olarak tarihsel bir geçmişe sahip olan İzmir, bu ticaretin gerçekleştiği önemli gümrük noktalarından biri olarak gösterilebilir. Ülkemiz ithalat ihracat dengesi, bu önemli kentimizdeki faaliyetler ile sağlanıyor. Özellikle dış ticarette farklı dil kullanan ülkeler ile yapılacak olan işlemler için çeviri yapma zorunluluğu ortaya çıkıyor. Her ne kadar ticaretin genel kabul gören dili olan İngilizce Türkçe çeviri işlemiyle iletişim sorunu ortadan kalkıyor gibi görünse de bazen Rusça, Çince, Almanca gibi diller için de çeviri gereksinimi İzmir limanlarında ortaya çıkıyor. Özellikle Avrupa Birliği ülkeleri e Almanya ile artan ticaret hacmi de bu dile olan ihtiyacı çeviri işlerinde de artırıyor. Ege Bölgesi üzerinden artan tarım ürünleri, hazır giyim ve ilaç sektörü ihracatları sırasında da bu dile olan ihtiyaç görülebiliyor.

Teknoloji imkanlarının artması ile ticarette hız hiç olmadığı kadar artıyor ve işlemlerin çabuk gerçekleşmesi için çeviri işinin hatasız olması gerekiyor. Yapılan çeviri evrağı ile gümrük işlemlerinin sorunsuz ve hızlı gerçekleşmesi gerekiyor. Sözleşmeler, gümrük belgeleri, raporlar, ikili yazışmalar en kısa süre içerisinde İngilizce Türkçe çeviriler için hızlı ve hatasız yapıldığında ticaret de hızlanıp artış gösteriyor. İzmir limanlarında ithalat ve ihracat için büyük önem taşıyan lojistik firmalarının çeviri işlemleri uzman tercüme büroları ile hatasız yapılıyor.


Etiketler: İngilizce Türkçe çeviri, İngilizce Türkçe, Alsancak tercüme 

Benzer Gönderiler

Yukarı Çık