İzmir İş Potansiyeli Açısından Önemli Bir Şehir Mi?

İzmir İş Potansiyeli Açısından Önemli Bir Şehir Mi?

MAR 29, 2019Yönetici Tarafından yayınlandı.

Ticaretin en önemli kentlerinden biri olarak Ege Bölgesi’nin incisi İzmir’i gösterebiliriz. Ülkemizin üçüncü büyük kenti olan İzmir’in sadece günümüzde değil, geçmiş dönemlerde de bu özelliği ile öne çıktığı biliniyor. Günümüzde önemli limanları ile hem ticaret hem lojistik alanında faaliyet gösteren firmaların merkezi haline dönen İzmir üzerinden, ülkemizin önemli oranda ithalat ihracatı gerçekleştiriliyor. Ege Bölgesi sanayisinin en önemli tesislerinin de yer aldığı İzmir, yeni iş olanakları ile istihdama da önemli destek veriyor. İş olanakları hizmet sektöründe, turizm sektöründe ve artan üniversiteleri ile eğitim sektöründe de görülebiliyor. Tüm bu gelişmelere bağlı olarak farklı dillerde iletişim noktasında çeviri Türkçe İngilizce iş alanında tercümanlar içinde istihdam olanakları var.

İthalat ihracat yapan firmalar için bir lojistik üssü haline gelen İzmir ve limanları, ülkemiz üzerinden farklı ülkelerle yapılan ticaretin en önemli şehirlerinden İzmir’de yeni iş olanakları da bir hayli bulunuyor. Hem kalifiye hem de vasıfsız eleman açığı bulunan firmalar, kentin önemli oranda göç almasında da etkenler. Kentte bulunan üniversitelerde farklı şehir yada ülkelerden gelen öğrencilere eğitim imkanı veriyor. Akademik olarak yapılması gereken çeviriler, ticari ilişkilerde gerekli olan çeviriler sebebi ile de bu sektörde yeni iş olanaklarını tercümanlara veriyor. Özellikle bu alanlarda Türkçe İngilizce yada İngilizce Türkçe çevirilerde yüksek oranda talep tercüme bürolarına geliyor. Farklı iş kollarında yaşanan ve iş olanakları getiren istihdam gereksinimi, tercümanlar için de kentte fazlası ile oluyor.

Çağdaş yapısı ile İzmir günümüzde önemli oranda göç alan kent haline dönüştü. Bu durumun oluşmasında yeni iş olanaklarının oldukça fazla olması etken oluyor. Sanayiden eğitime, turizmden lojistiğe kadar personel gereksinimi kentte var. Yeni fırsatlar için İzmir’i seçen tercümanlar da, çeviri iş ilanları İzmir arayışına kısa zamanda cevap bulabiliyorlar. Kentin özellikle gümrük kapısı olarak var olan önemi çeviri işlerinde artış yaşanmasında etkin oluyor. Hem tercüme bürolarında, hem ithalat ihracat firmalarında, hem de freelance çalışmalarda İzmir tercüman olarak çalışanlara da, yeni iş olanaklar ve istihdam olanağı ile fırsatlar veriyor.


Etiketler: çeviri iş ilanları İzmir , çeviri Türkçe İngilizce ,  Türkçe İngilizce

Benzer Gönderiler

Yukarı Çık