İZMİR’DE VEKALETNAME TERCÜMESİ

İZMİR’DE VEKALETNAME TERCÜMESİ

OCA 27, 2019Yönetici Tarafından yayınlandı.

Vekaletin sözlük anlamına bakıldığında karşımızı muhafaza etme, koruma gibi kavramlar çıkmaktadır. Vekaletnamenin anlamı ise bir kişinin temsilcisi olduğunu belirten ve bunu noterce tasdikleyen belge olarak karşımıza çıkmaktadır. Bu belgenin yabancı bir kişiye devredilmesi durumlarında da vekaletname tercümesi önemli bir ihtiyaç olmaktadır.

  Vekâlet bir iş veya işlerin bütününde bir başka kişiye işleri yapabilme yetkisinin verilmesidir. Hukuksal boyutu çok önemli olan vekâlet işleminin başka kişiye verilme aşaması da oldukça dikkat ve titizlik gerektirmektedir. İnsanlar gerekli durumlarda birbirlerine vekalet vermek zorunda kalabilmekte olduğundan vekaletle bir kişinin diğer bir kişiye kendi adına bütün işleri yapabilme yetkisi vermek gibi seçenekleri de vardır. Çünkü bazı işlemlerin hızlı ve sağlıklı bir şekilde ilerlemesi için vekalet sistemini kullanmak oldukça mantıklıdır. Vekâlet genelde artık işlemlerini yapacak gücü olmayan kişiler tarafından daha iyi durumda olanlara veya hukuksal işlemlerin hızlı bir şekilde gerçekleşmesini sağlamak için avukatlara verilmektedir.

  İzmir’de bir vekalet çeviri işlemi yaptırmak istediğinizde öncelikle vekaletin yazılı ve imzalı olarak tercüme şirketine verilmesi gerekir. Ve vekâlet verme işleminin en önemli detayı mutlaka noter huzurunda yapılmasının gerekliliğidir. Bu yüzden vekaletname tercümesi işlemlerinizi İzmir’de yeminli tercümanlar tarafından yapılmasına dikkat etmeniz önemlidir. Vekalet tercümesini teslim alırken çevirinin noterde tasdik işlemlerinin de takibi yapılması gereklidir. Çünkü tüm resmi kurum ve kuruluşlarda geçerliliğinin sağlanması için vekaletnamelerin noter onayının bulunması lazımdır. 

  Bu belge daha çok boşanma işlemlerinde, tapu işlemlerinde, gayrimenkul alım satım işlemlerinde, pasaport çıkarma, yenileme, şirketlerde hisse devretme, telefon numarası taşıma, dava süreçlerinde avukatların temsil hakkı gibi işlemlerde sık sık kullanılan bir işlemdir vekaletname çevirisi. Vekaletname içeriği kişiye tam yetki ya da kısmi işlem yetkisi tanımaktadır, bu sebepten birçok işlemde sizin veya başka bir şahsın adına vekaleten başka bir şahsı yetkili kıldığınıza dair hazırlanan vekaletname başka coğrafyalarda ya da yabancı bir kişi için geçerliliğini sürdürebilmesi adına tercümesi mutlaka yapılmalıdır. İzmir tercüme anlamında kendisini kanıtlamış çeviri firmalarına ev sahipliği yaptığı için bölgesel arayışlarınızda size kolaylık sağlayacak bir şehir olmasından dolayı vekalet çevirilerinizi de rahatlıkla orada yaptırabileceğinizi söyleyebiliriz.


Etiketler: vekaletname tercümesi, İzmir’de yeminli tercümanlar , İzmir tercüme

Benzer Gönderiler

Yukarı Çık