İZMİR’DE AKUPUNKTUR

İZMİR’DE AKUPUNKTUR

OCA 18, 2019Yönetici Tarafından yayınlandı.

Uzak Doğu’nun geleneksel bir tıp yöntemi olan akupunktur, bizim ülkemiz doktorları tarafından da öğrenilip yaklaşık 50 yıldır uygulanmaktadır. İzmir’de akupunktur tedavisi anlamında da birçok kurumun hizmet verdiğini görmekteyiz.

   Özel ve meşakkatli bir tedavi yöntemi olan akupunktur, ciddi anlamda dikkat isteyen bir işlemdir. Vücudun hassas sinir noktalarına batırılan iğneler yanlış bir yere denk geldiği zaman sakatlanmalara, felçlere kadar büyük sıkıntılar çıkarabilir. Ancak doğru ve tecrübeli kişiler tarafından yapıldığında ameliyatla kurtulamadığımız fıtıklar, mide küçültme operasyonuna rağmen verilmeyen kilolar, alerjik rahatsızlıklar, romatizma hatta sigara bıraktırmaya kadar çok büyük etkiler doğurmaktadır. Bu yüzden eğer akupunktur tedavisini düşünüyorsanız, basit bir yerde yaptırmamalısınız. Özellikle merdiven altı, diplomasız, tıbbi eğitim görmemiş kişilere kendinizi emanet etmeyi düşünmemelisiniz.

 Akupunktur tedavisi veren kişiler mutlaka Tıp Fakültesi mezunu olmalı ve Çin’de bu alanda eğitim almalıdır. Alaylı bir şekilde bu mesleği icra etmek tehlikelidir, güvence vermemektedir. Resmi bir geçerliliği olmayan yerde akupunktur yaptırdığınızda kötü bir sonuçla karşılaştığınız zaman bu kişileri suçlayamazsınız. O sebepten sertifika veya tedaviyi verebileceğine dair bir belgesi yoksa o kuruma güvenmeniz hata olur.

  Akupunktur tedavisini İzmir’de veren kurumlar genellikle Bornova ve Karşıyaka bölgelerinde konumlanmıştır. Diğer ilçelerde de elbette akupunktur hizmeti veren yerler vardır ancak nüfusu ve gelişmişliğiyle ön plana çıkan bölgelerde tedavi hizmetleri daha fazla güven vermektedir.

 Doktorlar tıp bilgisini daha üst kademelere taşımak için başka ülkelerde lisansüstü eğitimler almaktadır. Çin de medikal anlamda oldukça dolgun bir tarihe sahip olmasından dolayı tıpçıların rağbet gösterdiği bir ülkedir. Yerli dili bilmeden Çin’de tıp eğitimini kifayetli bir düzeyde almaları oldukça zordur bu nedenle eğitimleri bir Çince çevirmenle birlikte almalılardır çünkü İngilizce geleneksel yöntemlere ulaşmanızda yetersiz kalacaktır. Eğitimleri sırasında eğer bir çevirmenden destek almayı planladıysanız henüz o ülkeye gitmeden çevirmenle ilişki kurmaları onlar için daha iyi olacaktır.

 İzmir’de bir akupunktur merkezi açmak istiyorsanız öncelikle eğitiminizi belgelemeniz gereklidir. Çin’e gidip eğitim almadan önce de İzmir tercüman şirketlerinden birisini tercih ederek, çevirmeninizi doğru bir yönlendirmeyle bulabileceğinizi söyleyebiliriz.


Etiketler: İzmir tercüman,Bornova,İzmir’de akupunktur

Benzer Gönderiler

Yukarı Çık