İzmir, Alsancak ve Bayraklı Bölgeleri İş Potansiyeli Açısından Verimli Bölgeler Midir?

İzmir, Alsancak ve Bayraklı Bölgeleri İş Potansiyeli Açısından Verimli Bölgeler Midir?

NİS 05, 2019Yönetici Tarafından yayınlandı.

İzmir kenti ve limanı ile ülkemiz ticaretinin yabancı ülkeler ile gerçekleştiği önemli bir gümrük kapısıdır. Cumhuriyetimizin ilk yıllarından bu yana artan ticaret hacmi ile İzmir limanı, daha fazla ithalat – ihracat firmasının tercih ettiği bir kent olmuştur. Bu durum İzmir ve ilçeleri olan Alsancak, Bayraklı gibi yerlerde yeni iş olanaklarını her sektör çalışanı için yaratmaktadır. Özellikle gümrük belgeleri çevirisi için de bu yerlerde uzman tercüman ihtiyacı oluşmaktadır. Bu nedenle örnek vermek gerekirse Ankara tercüme büroları iş ilanları yanında İzmir tercüme büroları iş ilanlarına daha çok rastlayabilirsiniz. İzmir’de gümrük çevirisi yapacak, gümrük terimleri konusunda hakimiyeti olan ve kaliteli gümrük belge çevirilerini yeminli olarak noter onaylı yapacak tercüman istihdamına daha fazla gereksinim olduğu söylenebilir. Alsancak ve Bayraklı da İzmir’de bu açıdan önemli noktaların başında gelir.

Ülkemiz ithalat ve ihracatın önemli bir kısmının gerçekleştiği İzmir, daha fazla tercümanın iş bulma ve özellikle gümrük çevirileri işlerinde istihdam edilmesinde de önem taşıyor. Ayrıca ihracat ve ihracat kapısı olmanın yanında bir lojistik üssü haline dönüşen kentte bulunan lojistik firmaları da tercüman ihtiyacı duyuyor. Bu alanda çalışmak isteyen tercümanlar Alsancak ve Bayraklı gibi yerlerde daha kısa sürede iş hayatına atılabiliyorlar. Kaliteli çeviri için tercüman arayanlar da bu bölgelerde çok daha kolay biçimde aradığına ulaşabiliyor. Bölge genelinde ihtiyaca bağlı olarak çok fazla kaliteli tercüme bürosu hizmet veriyor. Üniversiteleri ile de dikkat çeken İzmir’de teknik çeviriler de ihtiyaca yönelik çeviri çalışmaları bu tercüme büroları tarafından yürütülüyor.

Tarihi dokusu, turizmi, eğitim için bölgede büyümekte olan üniversiteleri de çeviri sektörü için iş olanakları yaratan İzmir’de İngilizce, Almanca teknik çeviri gibi işlerin sayısı da az olmuyor. Farklı konularda çalışma yaşamında tecrübe edinmek isteyen yeni mezun tercümanlar için de İzmir, Alsancak ve Bayraklı önemli bir başlangıç noktası oluyor. Kent genelinde yeni iş olanakları her sektör için olsa dahi tercüman olarak yeni mezun biri için bulunmayacak fırsatlar ortaya çıkabiliyor. İzmir tercüme büroları yanında kendi başınıza iş yapabilmeniz ve serbest çevirmenlik yapabileceğiniz iş olanakları da ortaya çıkabiliyor.


Etiketler: Romence çeviri, Rusca ceviri

Benzer Gönderiler

Yukarı Çık