İTHALATTA ÇİNCE TERCÜMANLAR

İTHALATTA ÇİNCE TERCÜMANLAR

OCA 07, 2019Yönetici Tarafından yayınlandı.

Son yıllarda popüler olan Asya kültürü furyası, Batı ülkeleri ve Orta Doğu ülkelerinin genç nüfusu tarafından özenilen ve taklit edilerek Asya’nın yaşam kültürü kendilerince deneyimlenmeye çalışılmaktadır. Bundan dolayı Uzak Doğu’da popüler olan her şey yeni nesil kültürler tarafından takip ediliyor ve tüketim çılgınlığı böylece genç kuşağa adapte ediliyor.  İnternette gördükleri eşyalar, idol olarak benimsedikleri insanların kullandıkları, giydikleri kıyafetler, çıkardıkları albümler ve daha da fazlası yedikleri içtikleri gıdalara kadar öykünmeleri herkesçe fark edilmiş durumda artık. Ünlü internet sitelerinden satın aldıkları ürünler ise sandıkları şirketlerden değil Çin’deki büyük fabrikalardan çıkmaktadır. Menşei ibareleri maalesef doğruları göstermemektedir. Bu sebepten ülkemize de ticaret bağları Çinliler ile gelişmiş vaziyettedir. İthalatta Çince tercümanlar bu sebepten önemli bir yerdedir. Oldukça zor bir dil olan Çince’nin öğrenilmesi uzun bir zaman ve emek istediğinden Çince tercümanlar çok değerlidir.

Sağlıklı bir iş anlaşması yapılabilmesi için çevirmenlerin dili o ülke sınırlarında da tecrübe etmiş mütercim tercüman olarak çalışıyor olması gereklidir.  Satışı yapılacak olan ürünlerin getirilmesinde önemli sorunlara mahal verilmemesi için Çince çeviri hizmetini kaliteli bir şekilde vermesi gereklidir. Çünkü getirilen malların karışıklığa girmesi yerli satışçıları büyük zarara uğratabilir. Ürünlerin hedef kitlesi oldukça dikkatlidir bu yüzden servis edilen eşyalarda arızalar çıktığında suçlu bulunacak taraf satışı yapan yerli firmadır. Buna istinaden sözleşme sırasında gözden kaçırılan maddeler, detaylar çeviriyi yapan tercümanın sorumluluğuna girer. Yanlış ürünlerin getirilmesi ya da eksik bir dille işin sağlanması ciddi bir problemdir.

Çince çeviriyi yapacak tercümanların da yeterli hizmeti verebilecek donanıma sahip olması, ticaret ve uzlaşım alanlarını tecrübelenmiş olması gereklidir. Sadece lisans eğitimi alarak öğrenildiği sanılan bir dildir ancak iş hayatında diplomalı olarak çalışıldığında görülecektir ki o ülkenin günlük ve mesleki dilinin yalnızca uygulamalı olarak çözülebilir.  İthalat kanallarına girildiğinde tarafların anlaşabilmesi ve doğru iletişimin sağlanabilmesi için yazı ve konuşma diline hakim güvenilir tercümanlarla çalışılmalıdır. Sonuç olarak çevirinin en lazım olan alanlarından biri ticarette de artık Çince öğrenmek çok önemlidir.


Etiketler: İthalatta Çince tercümanlar,Çince tercümanlar ,mütercim tercüman

Benzer Gönderiler

Yukarı Çık