İspanyolca’nın Ülkemiz Nezdindeki Önemi

İspanyolca’nın Ülkemiz Nezdindeki Önemi

ŞUB 20, 2019Yönetici Tarafından yayınlandı.

Dünya yüzeyindeki nüfusun konuştuğu diller arasında İspanyolca önemli yer tutar. Oldukça yaygın biçimde bu dili ana dili olarak konuşan 400 – 500 milyon civarı bir insan bulunuyor. İspanya dışında da konuşulan dili, toplamda 22 ülke tarafınca tercih etse dahi İngilizce’nin gölgesinde kaldığı söylenebilir. Yıllar içerisinde sömürgecilik ile dünya üzerine, özellikle de Güney Amerika’ya yayılan İspanyolca dili şu an İngilizce sonrasında sayılabilecek dillerin başında geliyor. Bu nedenle uluslar arası bir şirket olarak faaliyet gösteriyor ve farklı ülkelerle ticaret yapmanın hesaplarını yapıyorsanız İspanyolca tercüme konusunda yeterli önemi vermelisiniz. Dilin ana vatanı olan İspanya dışında da birçok Güney Amerika ülkesi ile gerçekleştireceğiniz iletişim sırasında İspanyolca ile kolay biçimde anlaşabileceğinizi aklınızda tutmalısınız.

Dünya ticaretine açılmayı düşünüyorsanız İngilizce konusunda çeviri belki en çok ihtiyacınız olan çeviri işiniz olacak. Ancak Avrupa’da ispanya, Amerika kıtasında ise Orta ve Güney Amerika ülkeleri ile gerçekleştirmeyi planladığınız ticarette İspanyolca tercüme bürosu ile yapacağınız ortak çalışmalar, o ülke makamları yada firmaları ile iletişimde avantaj elde etmenizi sağlayacaktır. Elbette İngilizce dili ile daha geniş kitlelerle ticaret hacmini artırma olanağı elde etseniz bile, İspanyolca ile de 22 üzerindeki ülke ile ithalat – ihracat işleriniz içi daha iyi ilişkiler yakalayabilirsiniz. Küreselleşen dünyada, ticaretinizi daha fazla ülkeye yaymayı planlıyorsanız İspanyolca size İngilizce sonrası en fazla gerekli olabilecek dildir. Hem İspanya genelinde hem de dünya yüzeyinde İspanyolca kullanılan ülkelerde farklı lehçelerin de dil için katkı sağladığını unutmayarak çeviri gereksinimlerinde işi uzmanına bırakmalısınız.

İlişki kurduğunuz İspanyolca konuşan ülkelerden bir belge almanız yada teslim etmeniz gerektiği anda, bu dil konusunda üniversitelerde eğitim almış uzman personeller ile çalışma yürüten İspanyolca Türkçe tercüme yada Türkçe İspanyolca tercüme yapabilecek kişileri aramalısınız. Dünyadaki okullarda dahi en fazla ikinci dil olarak İspanyolca okutulduğunu göz önünde bulundurursanız, dilin ne denli önemli olduğunu kavrayabilirsiniz. Ülkemizde gereken önemi görmeyen ve diğer Avrupa dillerinin gerisinde kalan İspanyolca, giderek daha fazla dünya nüfusu ile iletişim kurmayı kolaylaştıracak bir dil haline geliyor. Biz de daha fazla İspanyolca eğitime gereken önemi vererek daha fazla uzmanı bu dil konusunda yetiştirebilmeliyiz.


Etiketler:  İspanyolca tercüme bürosu, İspanyolca Türkçe tercüme

Benzer Gönderiler

Yukarı Çık