İspanya Turistik Turları, Barcelona ve Katalanca

İspanya Turistik Turları, Barcelona ve Katalanca

MAR 09, 2019Yönetici Tarafından yayınlandı.

Turizm için Avrupa’da en önemli ülkelerin başında İspanya geliyor. Birçok Avrupa Birliği vatandaşının tatil için tercih ettiği ülkelerin başında İspanya bulunuyor. Tarihi zenginlikleri, plaj, deniz ve eğlence dolu şehirleriyle Avrupa’nın en çok turist çekmeyi başaran ülkelerinden biri olmayı başarıyor. Son yıllarda, ülkemiz turizm acentaları da İspanya’ya tur düzenliyor. Bu turlar sırasında İspanya’nın futboldaki dev takımları olan Barcelona ve Real Madrid için de seçenekler var. Özellikle Katalanca kullanılmakta olan Barcelona bölgesi ayrı bir ilgi görüyor. Yapılacak olan ziyaret için vizeden pasaport işlemlerine değin İspanyolca çeviri ihtiyacı ortaya çıkabiliyor.  

Bir dönem sömürüleri ile bilinen ve denizcilikteki hakimiyeti ile dünyanın farklı noktalarına ulaşan İspanya, şimdi turizmde elde ettiği başarısı ile ekonomik gelir elde ediyor. Dünyada önemli oranda İspanyolca dilini kullanan nüfus ola bile, İspanya içinde de Katalanca gibi yerel diller kullanılıyor. Ülkeye yapılan turistik turlar içinde Katalan Bölgesi’de var. Etnik kimliklerini ve dillerini korumayı başaran bölge turistlerin de ilgisini çekiyor. Fiyatların cazip hale gelmesi ve tur şirketlerinin de İspanya’ya yönelmesiyle Türk turistlerin de ilgisi İspanya’ya yöneldi. Yapılacak olan bu yurt dışı gezisi için evrak hazırlanması aşamasında Türkçe İspanyolca tercüme gereksinimi olabiliyor. Eğer İspanya turlarından birine katılmayı düşünürseniz; pasaport, vize, evlilik belgesi, ehliyet gibi belgelerin tercümesini uzman ve yeminli tercüme bürolarında yaptırmanızda yarar var. Özellikle noter onaylı tercüme ile havalimanı ve pasaport kontrol gibi işlemlerinizde zaman kazanma olanağı elde edebilirsiniz.

Artık Türk turistlerde Avrupa ülkelerini tatillerinde tercih ediyor ve tercih edilen ülkeler arasında İspanya önemli bir yer tutuyor. Bu ziyaretler esnasında İspanyolca yanında Katalanca dili ile karşılaşabilirsiniz. Hele bu ülke ile ticaret yapmayı düşünüyorsanız bu iki dili de dikkate almanız gerekir. İspanyolca çevirmen yanında Katalanca tercüman ihtiyacınız iş görüşmeleri sırasında oluşabilir. İspanya genelinde Katalanca dilini yüksek oranda bir nüfus kitlesi kullanıyor. Dünyada çok fazla kullanılan İspanyolca için ülkemiz tercüme büroları da üniversitelerin ilgili bölümlerinden mezun tercümanlara görev vererek profesyonel çalışmaları tüm sektörlere sağlayabiliyor


Etiketler: İspanyolca çevirmen, Türkçe İspanyolca tercüme , İspanyolca çeviri

Benzer Gönderiler

Yukarı Çık