Ceviririz

Mersin Tercüme

OCA 21, 2020Yönetici Tarafından yayınlandı.

Tercüme büroları; yazılı, görsel ve işitsel her türlü iletişim araçlarındaki metinleri hedef dile çevirirler. Kaynak dilden hedef dile çeviri sürecinde, ana dili hedef dil olan tercümanlardan yardım alırlar. Talebe göre bazı durumlarda makine çevirisi de kullanılabilir. Her bir çeviri türünde mutlaka ikinci bir tercüman tarafından metin kontrolü sağlanır.

  Mersin tercüme bürolarında onlarca nitelikli tercüman çalışır. Tercümanlar yeminli tercüman, profesyonel tercüman ve acemi tercüman gibi farklı kategorilerde bulunabilir. Resmi yazışmalarda genellikle yeminli tercümanlar çeviri yapar. Dönem ödevi veya kişisel bir metin çevirisi gibi taleplerde profesyonel veya acemi tercümanlardan yardım alınabilir. Tercümanın niteliği ödenen ücret üzerinde etkilidir.

  Çeviride Yeniden Oluşturma

  Tercüme bürolarında sadece çeviri hizmeti verilmez. Talebe göre bir metnin tekrar oluşturulması istenebilir. Mersin çeviri büroları metinleri, amaçlanan etkilerine odaklanarak yeniden oluşturabilir. İletinin özünü ve duygusal etkisini korurken, hedef kitleye göre ayarlarken ve kültürel referanslarda değişiklik yaparken fikirlerinizi diğer dillerde de iletebilirsiniz.

  Tercüme bürolarını bizi benzersiz kılan, bir ajans değil, organize serbest çalışanlardan oluşan bir ekipten oluşmasıdır. Genel olarak tercüme bürolarında tam zamanlı olarak çalışan tercümanlar en çok talep edilen diller üzerinde hizmet verenlerdir.

  Arapça, Almanca, İngilizce, Fransızca gibi sık kullanılan dillerin yanı sıra dünyanın diğer ucunda nadir konuşulan bir dil için dışarıdan destek alabilir. Mersin tercüme bürosu içinde sadece dil ve endüstri uzmanlığını değil, aynı zamanda üstün müşteri hizmetleri ve katma değer bulacaksınız. Bu nedenle ekibi her bir proje için bir araya getirmenize izin verilir: projenizin sadece bir iki, üç veya tüm ekip tarafından ele alınmasını isteyip istemediğiniz size bağlıdır.

  Sektör Deneyimli Tercümanlar

  Tercüme büroları binin üzerinde sertifikalı çevirmenden oluşan kendi veri tabanını geliştirir. Bu dil bilimciler hedef dilin ana dili ve çalıştıkları konuda uzman kişilerdir. Buna ek olarak, dünyanın her yerinden çevirmen içeren başka bir veri tabanına erişimleri vardır. Tercümanlar, kaynakların ve hedef dillerin anlaşılmasında uzmandır, ayrıca dillerin köken aldığı kültür hakkında keskin bir anlayışa sahip olurlar ve bu anlayışı sözlü iletişim yoluyla aktarabilirler. Bu süreç, size ve şirketinize ticari büyüme ve genişleme konusunda yardımcı olmak için birçok farklı ortamda söylem kolaylığı sağlar.

  Telefonla Tercüme Hizmeti

  Telefon tercümanlığı, tercümanın tıbbi randevu veya yurt dışından telefonla iletişim gibi kısa bir süre için gerekli olması durumunda özellikle yararlıdır. İşletmelerin ihtiyaçlarına cevap verebilmek için telefonla tercümanlık hizmeti veren tercüme büroları, bu sayede hızlı ve kısa süreli ihtiyaçlara yanıt verir.


Etiketler: Mersin tercüme, Mersin çeviri

Yukarı Çık