İLAN SİTELERİ

İLAN SİTELERİ

OCA 11, 2019Yönetici Tarafından yayınlandı.

İnternet kullanımının yaygınlaşması ile alışverişlerin genellikle sitelerden yapılması, emlakçılık, ikinci el ürünler ve bu tür de her şeyin satış kanallarını genişletmiştir. Üreticiler toptan ya da tek tek mal satma ya da konut, arsa gibi satışlar için de web sitelerini kullanmayı emlakçılarla çalışmaktan daha fazla tercih etmektedirler. Çünkü kar payı kendilerine kalmakta ve alıcıyla daha hızlı irtibat kurabilmektedirler. İlan siteleri araba, araç, kıyafet, kozmetik, hobi eşyaları gibi kısaca her şeyin tanıtımının yapıldığı ve fiyatının verildiği sitelerdir. 

 Sayfaların tek dilde olması genellikle bölgesel bir kazanç sağlamakla kalır ancak ilanları daha fazla ülkeye açmak ve yeni dil eklentileriyle desteklemek daha karlı olacaktır. Örneğin bir konut ilanı hem yerli hem de metni bir yabancı dile çevirme suretiyle yayınlandığında kısa süreliğine veya kalıcı bir kiralama ve satın alma işlemini turistler ya da yabancılar da yapabilir. Çünkü gezginlerin otellerde kalmak yerine daha özgür bir şekilde kendi hallerinde kalmak için bir ev kiralamayı daha çok tercih etmektedirler. Daha önce ülkeyi tecrübe etmiş olan kişilerin bu tür ilanlarla ilgilenmesi daha muhtemeldir. Çünkü ilk kez gelecek bir kişinin güvenme problemleri olabilir.

 İlanların açıklama kısımlarının bir yerli bir de İngilizce olarak verilmesi birçok kişiye avantaj sağlar çünkü alıcıların yabancı olması durumunda İngilizce sizin işinizi halledecektir. O yüzden satıcılar siteyi ve ilanları düzenlerken profesyonel birinden yardım almaları işlerini kolaylaştırır. Sahtekar veya samimiyetsiz olarak yaftalanmamak için dili iyi ve doğru kullanmalı, açıklamaları eksiksiz, net verilmelidir. Çevirmenin satış bilgisi kuvvetliyse ilana İngilizce tercüman daha fazla katkı sağlayabilir. İlan hazırlığında satış için hem gerekli ipuçlarını hem de ikna edici cümleleri kullanarak satış çapını büyütmenize yardımı olabilir. Bugün dünyada Amazon, eBay gibi sitelerde satışlar orijinal halinde zaten yabancı dilde ancak onların alternatiflerini de ülkemizde bulabilmekteyiz; n11, trendyol, hepsiburada gibi siteleri bu anlamda örnek verebiliriz. Kaliteli bir iş yapmak istiyorsanız tecrübeli bir tercümandan yardım alıp, ilanlarınızı geliştirmek sizin faydanıza olacaktır. Ancak satış odaklı çalışabilecek bir tercüman seçmeye özen göstermelisiniz.


Etiketler: İngilizce tercüman,yabancı dile çevirme,İlan siteleri

Benzer Gönderiler

Yukarı Çık