Güney Amerika’da Sıkışıp Kalmış Portekizce ve Brezilya

Güney Amerika’da Sıkışıp Kalmış Portekizce ve Brezilya

ŞUB 25, 2019Yönetici Tarafından yayınlandı.

Dünya tarihinde sömürgeci devletler arasında İspanya ile Portekiz’de yer alır. Gemicilikte gelişmiş olan Portekiz, bir dönem özellikle Güney Amerika ülkelerine hakim bir sömürgeci yapısıyla biliniyor. Bu zaman dilimi içerisinde Güney Amerika ülkelerinde Portekizce oldukça gelişti. Sömürgecilik etkisi ile dünya yüzeyinde en fazla kullanılmakta olan diller arasında Portekiz kendisine yer bulmuştur. Bugün de Portekizce dilinin etkisi kıta genelinde var. Birçok Güney Amerika ülkesinde olduğu gibi Brezilya’da da Portekizce kullanılır ve resmi dil olarak kullanılması ile dikkat çekmektedir. Ticaretini Brezilya ile yapan firmalara yönelik Portekizce tercüme konusunda yardımcı olan tercüme büroları bulunuyor.

Portekizce, sömürüsü olan ülkelerde hala dil olarak tercih ediliyor. Portekiz dışında başta en kalabalık ülke olarak Brezilya dikkat çekici olsa bile; Cape Verde, Gine Bissau, Mozambik, Angola, Sao Tome ve Principe’nin resmi dili  Portekizce’dir. Bu ülkeler dışında Portekizce’nin ortak dil statüsünde olduğu yerler arasında Doğu Timor, Ekvator Ginesi ve Çin’deki Makao bulunmaktadır. 200 Milyon gibi bir nüfusa sahip olan Brezilya resmi dili olarak Portekizce, iletişime geçecek ülke yada uluslararası firmaların kullanması gereken bir dil oluyor. Güney Amerika ülkesi olan Brezilya ile iletişime geçerken pasaport işlemi, gümrük işlemi, resmi evrak düzenlemesi gibi işlerinizde Portekizce tercüman arayışınız olacaktır. Güney Amerika ziyaretlerinizde de vize işlemleri yada otel rezervasyonu işlemlerinizi böyle bir destek alarak çok daha kolaylaştırabilirsiniz.

Hint – Avrupa dil grubundan olan Portekizce, günümüzde daha fazla insan tarafından Güney Amerika ve Brezilya’da kullanılıyor ifadesi yanlış olmaz. Büyük çoğunluğu Brezilya’da olan 220 milyonu aşkın kişi ana dili olarak kullanırken toplamda 260 milyon kişi bu dili biliyor. Bu nedenle de özellikle Brezilya ve Güney Amerika ile irtibata geçilirken Portekizce çeviri daha bir önem kazanıyor. Dünyanın en fazla kullanılan altıncı dili olan Portekizce, özellikle sömürüsü olan ülkelerde halen kullanılmaya devam ediyor. Ülkemizde uzman personeli ile bu alanda da müşterilerine destek veren tercüme büroları olduğu gibi, serbest zamanlı tercümanlar da vardır. Eğer resmi belgelerde Portekizce çeviri işlemi yaptıracaksanız, yeminli tercüme bürolarına yönelmelisiniz.


Etiketler: Portekizce tercüme,  Portekizce çeviri, Portekizce tercüman

Benzer Gönderiler

Yukarı Çık