FRANSIZ DİLİ VE FRANSIZCA ÇEVİRİ

FRANSIZ DİLİ VE FRANSIZCA ÇEVİRİ

OCA 03, 2019Yönetici Tarafından yayınlandı.

Fransa, tarihin hemen her döneminde yakın ilişkiler kurduğumuz devletlerden biridir. Geçmişi yüz yıllar öncesine dayanan iki ülke arasındaki ilişkiler Osmanlı Devleti döneminden itibaren daha sıkı bir hale gelmiştir. Tarihin en eski ikili ilişkilerinden biri olan Fransız Türk ilişkileri yüz yıllar içerisinde şeklen farklılıklar göstererek günümüze kadar varlığını korumuştur. Ticari, diplomatik, eğitim, sanatsal gibi pek çok alanda yakın ilişkiler içinde bulunduğumuz Fransa ile uzun yıllardır devam eden ortaklıklar iki ülkeyi hem devletler hem de halklar düzeyinde yan yana getirmiştir. Uzun yıllardır dünyanın çeşitli coğrafyalarında istikrarın sağlanması adına barış güçleri bulunmaktadır. Fransız ve Türk askeri barış güçleri uzun yıllardan beri süregelen ortak çalışma prensiplerini bu alanlarda göstermiştir. Türkiye’nin Avrupa Birliği üyeliği yolundaki en önemli müttefiklerinden birinin Fransa oluşu iki ülke arasındaki ilişkilere de yansımalarını yapmıştır. Fransa ve Türkiye Gümrük Birliği Anlaşması çerçevesinde birbirleri ile ticari ilişkiler içerisinde bulunurken pek çok mükelleflikten de kurtulabilmektedir. İki ülke arasındaki ticaret hacmi son yıllarda 15 milyar Euro civarına gelmiştir. Buna ek olarak Fransa, Türkiye’de en çok yatırımları bulunan altıncı büyük ülke konumundadır. Türkiye’de an itibariyle üç yüzden fazla Fransız firması faaliyet göstermektedir.

Fransa Türk öğrencilere ev sahipliği yapan ülkeler sıralamasında Amerika Birleşik Devletleri ve Almanya’nın ardından üçüncü sırada gelmektedir. Buna ek olarak Fransa Türk kökenli vatandaşların en yoğun şekilde yaşadığı Avrupa ülkelerinden biri olma özelliğine sahiptir.

Tüm bu ortaklıklar ve ortak paydalar göz önünde tutulduğunda iki ülke arasındaki ticari, diplomatik, siyasi ve kültürel ortaklıkların akışkan bir özellikle devam edebilmesi adına ortak bir dil oluşturulma zorunluluğu bulunmaktadır. Hiç şüphesiz bu ortak dil çeviri dilidir. Fransızca çeviri alanında uzman, profesyonel yeminli tercüman ve çevirmenlerin ellerinden çıktığı zaman kusursuza yakın ve sağlıklı sonuçların elde edildiği çeviri hizmetleri haline gelebilmektedir. İster ticari ister diplomatik ister sosyal alanlarda olsun, profesyonel bir şekilde hizmet sunan çeviri ofisleri ile çalışılması durumunda sonuçlar daha tatmin edici olacaktır. Fransızca çeviri ve tercümanlık hizmetleri ülkemizde her dönemde ihtiyaç duyulan ve duyulacak olan bir hizmet olma özelliğini taşımaktadır.


Etiketler: çeviri , çeviri ofisleri

Benzer Gönderiler

Yukarı Çık