Slovakça Tercüme

Slovakça Tercüme

ŞUB 15, 2020Yönetici Tarafından yayınlandı.

Slovakça, Çekçe, Lehçe ve Sorb dili ile birlikte Slav Dillerinin batı kolunu oluşturan bir dildir. Çekçeyle çok benzerdir ve târihî münâsebetleri sebebiyle iki dilden birini bilen insanlar kolaylıkla anlaşabilir. Slovakça hızlı konuşulan bir dildir. Çoğu Slovakya'da yaşayan 6 milyon kişi tarafından konuşulur.  Kaynakla alakalı doğruluğu ve bütünlüğü onaylayan imzasını ilave ederek, kimlik doğrulaması sağlayan yerli çevirmenler, her türlü dokümanı Slovakcaya çevirebilir. Yalnızca Türkçe metinlerin Slovakcaya çevrilmesi değil, bu arada Slovakca metinlerin de Türkçeye çevrilmesini sağlayan çeviri büroları, ana dili Slovakca olan ekip performansı sayesinde mükemmel muhtevalar hazırlıyor. İster standart, ister özel, isterse de resmi yazışmalarda kullanılmak üzere her türlü bilgi dokümanın tercümesini yapan tercüme büroları Slovakca tercüme alanında profesyonel hizmet sunar.

  Noter Onaylı Tercüme Hizmeti

  Tercüme büroları, talep olması halinde profesyonel çevirmenlere dayanarak noter onaylı doküman tercümesi sağlar. İşletmeler ve devlet daireleri ile resmi yazışmalar için ihtiyaç duyulan olan resmi belgeler, belgenin geçerliliği için noter onayını gerektirir. Çevirmenin kimlik doğrulama sertifikası bir belgenin noterden onaylanması için noterden önce yürütülmesini gerektirir.

  Noter onaylı olmayan belgeleri kabul ederek, şahsi sertifikaları ve diğer materyalleri tasdik edebilirler. Belgelerin kamu otoriteleri, patronlar veya barolar gibi otoriteler ve diğer resmi uygulamalar tarafından kullanılması gerektiğinde noter onaylanır. Ancak, muhtevaların noter tarafından onaylanabilmesi için Slovakca tercüme veya isteyen diğer dillerdeki çevirilerin yeminli tercüman tarafından yapılması istenir. Bu nedenle bilhassa resmi yazışmalarda tercüme büroları seçenek edilir.

   Sertifikalı Tercüme Hizmetleri

  Sertifikalı çeviri hizmetleri, muhacirlik, denizaşırı çalışma, data düzeltme ve diğer resmi işlemler için müracaat ederken kırmızı bandı geçmenize ve kesmenize müsaade eder. Kişisel sertifikaların noter tasdiki ihtiyacının yanı sıra hedef dilde akıcı olan profesyonel bir çevirmen ihtiyacı zaruridir.

  İmza atar, resmi isimler ve unvanlar, tarihler, noktalama işaretleri, mühürler, pullar dahil olmak üzere her kelimeyi açıkça dönüştüren birinci sınıf çevirmenler taleplerinize cevap verir. Resmi yazışmalarda potansiyel redten kaçınmak için, görsel stilleri ve formatları orijinaliyle eşleştirerek her şey kaynak metinde göründüğü gibi çoğaltılır. Slovakca tercüme bürosu dahilinde başarılı bir çevirinin özü, özgün metinle eşleştiğinde doğruluk ve bütünlüktür.

  Profesyonel Tercüme Hizmetleri

  Doğru çeviri hizmetleri, uzman bir çevirmenin ortak girişini ve doğrulanması için noter gerektirir. Belgenin her sayfasında çevirmenin mesleksel damganın tercüme edilmesinden ve kabartılmasından sonra noter, kimlik doğrulamasının gerçekliğini teyit eder. Noter onaylı ve tasdikli tercümeler, çevirmenin yetkinliği bir hükümet yetkilisi tarafından onaylandığından kalite ile ilgili garanti verir.

 Legal formaliteler, yabancıların dahil olduğu ticari işlemler ve mahkeme işlemleri için noter tasdikli tercüme gereklidir. Yabancı talebe kaydı gibi yönetimsel süreçler de noterleştirme gerektirebilir, ancak bu bir müesseseden diğerine değişir. Türkiye'deki noter tasdikli belgelerin belirli bir geçerlilik tarihi olduğu da unutulmamalıdır.


Etiketler: Slovakça tercüme,Slovakça tercüme bürosu,Slovakça çeviri, noter onaylı Slovakça tercüme

Yukarı Çık