Çevirmenlik ve Teknolojinin Getirdikleri

Çevirmenlik ve Teknolojinin Getirdikleri

MAR 18, 2019Yönetici Tarafından yayınlandı.

Teknolojik gelişmelerin hayatımıza girmediği ve etkilemediği sektör bulunmuyor. Çevirmenlik ve tercüme sektörü de bunlardan biri. Farklı dili kullanmakta olan insanlar artık internet üzerinden yada mobil cihazları üzerinden kolayca birbirleri ile iletişim kurabiliyor. Hızlanan ve daha kolay hale gelen iletişim sayesinde dünya insanları birbirlerini çok daha iyi anlayabiliyor. Halen var olan ana dilleri yanında dünyaca kabul gören İngilizce gibi diller, halen iletişimin ana noktasında yerini korumayı sürdürüyor. Artan dünya nüfusu, artan ticaret, büyümekte olan çok uluslu firmalar ile farklı dilleri kullanan insanlarla iletişim zorunluluk oldu. Bu noktada devreye giren internet ve mobil cihazlar ile dillerin birbirine çevirileri kolaylaştırıldı. İnternet üzerinde online tercume olanağı veren sitelerin sayısı da ziyaretçileri de bu nedenle artıyor. Bu alanda Android yada iOS uygulamaları dahi geliştirilerek mobilden çeviri imkanı veriliyor.

Yaşadığımız bilişim çağında çeviri hizmeti veren firmalar da müşterilerine internet üzerinden ulaşmayı seçiyor. Müşteri merkezli çalışmalar bu sayede daha kolay yapılabiliyor. Çevirinin hangi aşamada olduğu müşterilere çok daha kolay ulaştırılıyor, hızlı iletişim ile dünyanın her noktasındaki insanlara ulaşma olanağı elde ediliyor. Bir tercüman sitesi ile hem online çeviri desteği hem de yeni müşteri bulma olanağı elde edilmiş oluyor. Bu siteleri ziyaret edenler; kaynak metin girip bu metindeki kelimelerin istenen dilde çevirisine ulaşabiliyor. Bu konuda çok başarılı çeviriler elde edilemese bile en azından farklı bir dildeki metin konusunda anlaşılabilir sonuçlar ziyaretçilere verilmiş oluyor. Google bu konuda son yılların en başarılı sayfasını ziyaretçilerine açtı ve oldukça başarılı sonuçlar vermeye başladı.

Artık var olan farklı dildeki metinleri, tercume Google yazıp arattığınızda çıkan sayfada yazıp çevirisini alabiliyorsunuz. Bu hızlı sonuç yanında, ücretli yada ücretsiz birçok mobil uygulama ile anlık çevirileri istediğiniz yerde yapma olanağınız var. Yolculukta, dinlenme sırasında, günün her anında mobil cihazınızdan giriş yapıp İngilizce yada istediğiniz dilde kelime karşılıklarını öğrenebilir yada çeviriler yapabilirsiniz. Ülkemizdeki birçok tercüme bürosunun internet sayfasını ziyaret ettiğinizde benzer hizmetleri alabileceğinizi görebileceksiniz. Çevirmenler için internet vazgeçemeyecekleri bir alan haline geldi.

 


Etiketler: tercume Google,  tercüman sitesi, online tercume 

Benzer Gönderiler

Yukarı Çık