BOŞANMA BELGELERİ ÇEVİRİSİ

BOŞANMA BELGELERİ ÇEVİRİSİ

OCA 22, 2019Yönetici Tarafından yayınlandı.

  Resmi evrak, matbu çeviri denildiğinde akla ilk gelenlerin içinde boşanma kararı belgesi tercümesi genelde olmamaktadır. Ancak profesyonel çeviri yapan birçok çeviri şirketinin resmi evrak çevirisi kapsamında boşanma kararı çevirisi hizmeti de sunmaktadır. Evli çiftlerin evlilik hayatlarının sona erdirme kararları durumunda aile mahkemelerinin sağladığı boşanma işlemlerinin uluslararası alanda belirtilmesi gerekliliğinde, hukuk alanında tecrübeli çevirmenler bu tür belgelerin tercümesini yapmaktadırlar.

  Birlikteliğini sonlandıran taraflar sonradan yeni bir evlilik kararı verdiklerinde geçmişe dönük açıklamalarda bulunmak zorunda olduklarından boşandıklarına dair mahkeme kararı istenir. Örneğin taraflardan biri yurtdışında diğeri de İzmir’de ise bu karar çevrilmek suretiyle İzmir noter onaylı yeminli çeviri hizmeti veren bir tercüman tarafından evlendirme dairesine teslim edilir. Bu gibi durumlarda birçok çeviri ofisi, uzman çalışan kadrosu ile müşteri gizliliğini koruyarak güvenilir bir şekilde boşanma belgesi çevirisini yapmaya özen göstermektedir. Boşanma belgesi çevirisi, yeminli bir tercümana verildikten sonra, tercüman tarafından belge dikkatlice incelenir, çevirirken dil bilgisine özen gösterir, anlam kaybı olmadan ve hedeften sapmadan hatasız bir boşanma kararı çevirisi ortaya çıkarmak için hatalardan ve eksiklerden imtina eder. Tamamlanmış boşanma kararı çevirisi, çeviri şirketlerinin resmi evrak redaktörleri ve editörleri tarafından defalarca kontrol edilir ve onaylandıktan sonra çeviri bürosunun müşterilerine teslim edilir.

İzmir boşanma oranlarının en çok arttığı büyükşehirlerimizden biri olduğu için bu belgenin çevirisi de orada sıklıkla talep görmektedir. Ancak İzmir çeviri büroları sadece boşanma kararı çevirisinde değil tüm hukuki belge çevirilerinde, yeminli çeviri, noter onaylı çeviri, tıbbi çeviri, teknik çeviri, akademik çeviri ve edebi çeviri alanlarında da hizmet vermekte olan şirketlere sahiptir. Ciddi bir kalite rekabeti veren çeviri şirketlerini değerlendirirken emin adımlar atmak gereklidir. Çünkü belgelerin hukuki, tıbbi veya alanlarında barındırdıkları hiçbir vasfı bozmadan, her hangi bir değişikliğe uğratmadan, doğru bilgilerle yürütülen çeviri hizmetleri sunan firmalarla çalıştığınız zaman memnun kalabilirsiniz. Islak imzalı yeminli boşanma kararı çevirisi ihtiyacınız olduğunda da size en kısa sürede hizmet vermeye başlayan dürüst ve hızlı çeviri anlayışı ile çalışan kurumları tercih etmenizi önermekteyiz.


Etiketler: İzmir çeviri büroları,İzmir noter onaylı yeminli çeviri,boşanma kararı çevirisi

Benzer Gönderiler

Yukarı Çık