Baharat Sektöründe Hindistan Liderliği ve Hintçe

Baharat Sektöründe Hindistan Liderliği ve Hintçe

MAR 04, 2019Yönetici Tarafından yayınlandı.

Dünyanın en kalabalık ikinci ülkesi olan Hindistan, büyük ve gelişen bir ekonomiye sahip. Türk firmaları da bu ekonomik pazarda ithalat ve ihracat yaparak yer alıyor. Çelikten otomotive kadar pek çok sanayi kolunda ortak çalışmaları bulunuyor. Hindistan’ın bir diğer önemli pazarı ise tarihten gelen yapısı ile baharat sektörü. Dünya pazarlarında da Hindistan halen söz sahibi ve önemli bir ülke konumunda bulunuyor. Baharat sektöründeki liderliği bulunan Hindistan ile gerçekleşen ticaret sırasında Türk firmalarının Hintçe tercüme ihtiyacı ortaya çıkıyor. Uzman tercüme büroları, ithalat veya ihracat yapan firmaların çeviri sorunu ortadan kaldırılıyor.

Birçok farklı sektörde olduğu gibi baharat sektöründe de dünya devi olan Hindistan ile ticaret yapıyoruz. Hindistan kültüründe ve yemeklerinde baharatın ayrı bir yeri var. İneğin kutsal sayıldığı Hindu inanışına bağlı olarak, daha çok balık ve tavuk eti yemeklerde kullanılıyor. Hint mutfağı, baharat kullanımında bu nedenle dikkat çekici bulunuyor. Ülkemizde daha çok kendine özgü danslarıyla, film endüstrisi ile, müzikleri ile bilinen Hindistan'ın baharat kullanılan kendine özgü lezzetleri de keşfedilmeye değer bulunuyor. Baharat kullanımı bize nazaran daha farklı ve kendine has yapısı var. Yemek ve baharat kültüründe yenilik arayışınız olsa bile noter yeminli tercüme seçeneğiyle, Hint kültürüne ait yemekleri rahat ve hatasız biçimde çeviri yaptırabilirsiniz. Hint kültürünü iyi bilen, onlarda kullanılan yerel diller hakim olan, işinde uzmanlığını kanıtlamış tercümanları seçerken noter onaylı yeminli biçimde her çeviriyi gerçekleştirebilecek olanlara ulaşabilirsiniz.

İzmir genelinde, yeminli tercüman İzmir Bornava çözümleri ile Hin dilinde de uzman desteği bulunan tercüme büroları bulunuyor. Özellikle baharat konusunda, sektöre hakimiyeti ile bilinen Hindistan ile yapılacak olan gümrük işlemlerinden pasaport işlemlerine kadar birçok alandaki çevirileriniz uzmanlarca hatasız biçimde çevirisi yapılıyor. Yapacağınız yeminli tercüme ile fiyat farkı ortaya çıksa dahi, hatasız Hintçe çevirilere ulaşmak için bu farkı göze almalısınız. Noter onayı ile kendi işinizde prestij ve zaman kayıplarını ortadan kaldırma fırsatını elde edersiniz. Hindistan pazarında doğru dil kullanımıyla ve doğru biçimde iletişim kurarak, daha çok müşteri ve noktaya ulaşma olanağını yakalarsınız. 


Etiketler: noter yeminli tercüme,  yeminli tercüman İzmir Bornava, Hintçe tercüme

Benzer Gönderiler

Yukarı Çık