Antalya Alanya bölgelerinde daha çok hangi dillerde tercümanlık hizmetleri verilmektedir?

Antalya Alanya bölgelerinde daha çok hangi dillerde tercümanlık hizmetleri verilmektedir?

NİS 14, 2019Yönetici Tarafından yayınlandı.

Ülkemiz turizmi için en önemli kentler arasında Antalya, kesinlikle ilkler arasında sayılabilir. Ülkemize en fazla turist bu kentimizde bulunan hava limanı üzerinden giriş yapıyor, en fazla otel yada konaklama imkanı bu kentimizde  bulunuyor, yıldız sayısı fazla ve her şey dahil olarak çalışan otel sayısı bu kentimizde var. Bütün bu şeyler dahi kentimizin turizm potansiyelini gösterdiği gibi turist sayıları da bu durumu ortaya koymak için yeterli oluyor. Turizm potansiyeli olan Antalya Alanya bölgesinde artık yerleşik olarak yaz – kış yaşamını sürdüren farklı ülke vatandaşlarını da görebiliyoruz. Özellikle Alman vatandaşlarının bölgeye olan ilgisini hemen fark edebilirsiniz. Onların tercüme Almanca işleri için uzman tercüme ofisleri de bölge genelinde hizmet vermekteler.

Antalya Alanya bölgesi için kış aylarında da kalmaları nedeniyle Almanya vatandaşlarını ve Almanca tercüme işleri gereksinimini ayrı tutabiliriz. Ancak bölge geneli, hemen her ülkeden özellikle yaz aylarında tursit çekmektedir. Son yıllarda artış gösteren Rus turistlere bağlı olarak, tercümanlar için Türkçe Rusça çeviri işleri daha fazla görülmeye başlamıştır. Özellikle Nisan – Ekim ayları arasında Almanca, Rusça gibi çevirilerde artış görülürken her zaman İngilizce Türkçe çeviri ihtiyacı bölgede genel anlamda sık ihtiyaç görülen dillerdir. Bölge genelinde hizmet vermekte olan yeminli tercüme büroları, bu sık görülen diller yanında farklı dildeki çeviriler için de hazırlıklı olmalı ve bünyelerinde ihtiyaç duyulabilecek çeviriler için uzman tercüman bulundurmalıdır. Hem turistler hem de zaman zaman oteller için bu tercümanları istihdam etmelidir. Önemli bir kongre turizminin gerçekleştiği bölge genelinde, sözlü çeviriler için de farklı dillerde çeviriye ihtiyaç ortaya çıkabilmektedir.

Turizm sektöründe en fazla çeviri hangi bölgede oluyor diye sorulmuş olsa, Antalya Alanya bölgesi ilk akla gelebilecek yerlerdir. Turizm sektörünün bu önemli bölgesinde hem belli dönemlerde gelen yabancıların ihtiyaçları, hem de yerleşik olarak bölgede kalan yabancıların ihtiyaçları çeviri alanında ortaya çıkmaktadır. Alanya ve Antalya tercüme ofisleri daha çok İngilizce, Almanca, Rusça gibi dillerde çeviri işleri karşılaşıyor olsa bile Portekizce, Flemenkçe, Arapça, Fransızca gibi dillerde karşılarına gelebilecek çeviri işlerine her daim hazır olmalıdır.

 


Etiketler: Antalya tercüme ofisleri, tercüme Almanca, Türkçe Rusça çeviri

Benzer Gönderiler

Yukarı Çık